נפאל: בן 101 חולץ בחיים מההריסות

יותר משבוע לאחר החורבן שזרעה רעידת האדמה בנפאל, הצליחו צוותי החילוץ לפנות מבין ההריסות קשיש בן 101 כשהוא בחיים. הוא הובהל לבית החולים המקומי במצב קל, כשהוא סובל מפציעות ברגלו ובידו. במקביל, מוסיף מניין ההרוגים באסון לעלות לכדי 7,000 בני אדם

שרד יותר משבוע מתחת להריסות. הנפאלי בן ה (רויטרס)

קשיש נפאלי בן 101 חולץ מתחת להריסות ביתו שקרס ברעידת האדמה לפני שמונה ימים - כשהוא בחיים. מיד לאחר החילוץ המפתיע הוא פונה לבית חולים בצפון מערב הבירה קטמנדו, שם הוא מתאושש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שאפסו כמעט כל הסיכויים למצוא ניצולים מאסון רעידת האדמה, הצליחו היום צוותי החילוץ לאתר ניצול אדם נוסף בחיים. מדובר בקשיש 101 ששהה בתוך ביתו בזמן הרעידה, ובילה את השבוע האחרון תחת הריסותיו. "הוא הובהל לבית החולים במסוק במצב יציב", סיפר קצין המשטרה של המחוז, אהרון קומאר סינג'. "הוא נפצע ברגל שמאל ובידו, ובני משפחתו נמצאים איתו כעת".

יום החיפושים הסתיים בשלוש הצלחות נוספות: בחבל סינדופלצ'וק, שספג את עיקר הנזקים ברעידת האדמה, חולצה אישה מקומית שנלכדה תחת מפולת סלעים. שתי תושבות אחרות של האזור חולצו גם הן במצב טוב, לאחר שנלכדו תחת הריסות ביתן.

לצד הדיווחים האופטימיים על ניצולים, ממשיכים במדינה לספור את גופות ההרוגים שמניינן עומד על יותר מ-7,000. על פי הודעת משרד הפנים של נפאל, לפחות 14,123 פצועים מרעידת האדמה מטופלים בבתי החולים ברחבי המדינה. במקביל, ממשיכים לפעול בנפאל צוותי חילוץ מ-20 מדינות בניסיון למצוא ניצולים נוספים תחת שברי המבנים.