צפו: עץ חג המולד הצף הגדול בעולם

3.1 מיליון נורות שימשו להארת העץ הנוצץ הגדול בעולם, שגובהו 85 מטרים, שפתח את חגיגות חג המולד אל מול כמאתיים אלף צופים. "זו הייתה חגיגה ששווה לראות, הכל היה מואר וזה היה מושלם", סיפרו הצופים

אחרי חגיגות המונדיאל - בברזיל כבר עם הפנים לחג המולד: למרות שהחג שמאחד את העולם הנוצרי יחול רק בעוד כשלושה שבועות, בריו דה ז'נרו החלו כבר הלילה (שבת) בטקסים ובחגיגות. האירוע המרכזי בעיר החוף הייתה השקת עץ חג המולד הצף הגדול ביותר בעולם, בנוכחות מאות אלפי מקומיים ותיירים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

העץ, שמשקלו 542 טונות וגובהו 85 מטרים, כוסה ב-3.1 מיליון מיקרו-נורות. על מנת לתמוך בכל המבנה, חוברו 11 משטחים צפים שהרכיבו יחד בסיס בגודל 30 על 30 מטרים. בעת שהעץ החל את מסעו על פני המים, הצופים חזו במופע זיקוקים מרהיב.

ג'ילברטו לואיז, אחד הצופים, סיפר: "אהבתי את זה, זו הייתה הופעה מופלאה. הכל היה מואר וזה היה מושלם". סואלי סאלס, צופה נוספת, אמרה כי "זה זמן נפלא בשנה, של שלום ואחווה. זו הייתה חגיגה ששווה לראות".

זוהי השנה ה-19 בה מושט העץ, באירוע שכבר הפך למסורת: עץ חג המולד הברזילאי הצף הוקם ב-1996, והאירוע נחשב למוקד התיירותי השלישי בגודלו בעיר, אחרי הקרנבל וחגיגות השנה החדשה בחוף קופקבנה. ספר השיאים של גינס הכתיר כבר בעבר את העץ כגדול בעולם, והצופים מכל העולם ממשיכים לנהור לאירוע.