התפטר השוטר שירה למוות בנער השחור

בניסיון להרגיע את הרוחות הסוערות במערב התיכון של ארה"ב, הודיע השוטר דארן וילסון כי יעזוב את תפקידו במשטרה – 4 חודשים אחרי שירה למוות בנער השחור מייקל בראון ללא סיבה נראית לעין. "זה הדבר הנכון ביותר בכל מה שקשור לביטחון הציבורי שלנו", אומרת אחת המפגינות נגדו

שוטר, לשעבר. דארן וילסון, ארכיון (רויטרס)

פרשת מייקל בראון בארה"ב נמשכת: השוטר שירה בנער השחור למוות הודיע הלילה (ראשון) כי יעזוב את תפקידו במשטרת פרגוסון. למרות זאת, הודעתו לא מרגיעה את הרוחות במיזורי כשפעילים שחורים יארגנו היום תהלוכת ענק במחאה על החלטת חבר המושבעים שלא להעמידו לדין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתפטרות מגיעה כמעט ארבעה חודשים אחרי שירה וילסון בנער מייקל בראון, בן 18, והרג אותו לאחר שחש מאוים, לדבריו, למרות שהנער לא נשא על גופו נשק ולא תקף פיזית את השוטר. בשבוע שעבר, החליט חבר המושבים שלא להעמיד לדין את השוטר בהחלטה שעוררה מחדש את המהומות הגזעיות בארה"ב.

האירועים, שלעתים הידרדרו לאלימות, המחישו שוב עד כמה המתח הבין גזעי בארה"ב לא נעלם גם בימים בהם נשיא שחור נמצא כבר בקדנציה השנייה שלו בבית הלבן. פרקליטו של וילסון אישר כי הוא הודיע על התפטרותו וטען כי מדובר במהלך שנעשה למען ביטחונו.

"בכל הקשור לביטחון הציבורי שלנו, זה היה המהלך הנכון ביותר. הוא יהיה יעד להפגנות מעתה והלאה", אמרה סינתיה ברנס, תושבת העיר בת 26 שיצאה להפגין מול בניין המשטרה יחד עם חבריה - כפי שהם עושים בכל ערב מאז החלטת חבר המושבים בקריאה להתפטרותו של השוטר.