ארה"ב: 2 ילדים חולצו מתחת לשלג כבד

שני בני דודים ששיחקו מחוץ לבית נקברו לפתע תחת מטר וחצי של שלג. הילדים שרדו באורח פלא וחולצו, לאחר שכוחות ההצלה כבר חשבו שהגיעו מאוחר מדי: "כשהרגל התחילה לזוז, קיבלנו קרן אור של תקווה"

נס חג לילדים ששיחקו בשלג: שני ילדים קטנים חולצו שלשום (חמישי) לאחר שנקברו בתוך השלג למשך שעות. השניים, בני דודים בני תשע ואחת עשרה, בנו מבצר שלג מחוץ לבית באזור נהר ההאדסון במדינת ניו יורק - ולא שבו לביתם לארוחת החג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההורים דיווחו למשטרה על היעדרותם, ומספר שעות לאחר שהחל החיפוש הם נמצאו מחוסרי הכרה וסובלים מחשיפה לקור. שוטר שעבר במקום זיהה את חפירה ומגף קטן מבצבצים מתוך השלג, ולדברי המשטרה השניים היו מתחת למטר וחצי של שלג ועל כן התקשו להזיז את הרגליים והידיים.

מה קרה לילדים בעת ששיחקו? מחקירה ראשונית עולה כי מזחלת שלג, שעברה במקום כדי לפנות את הפארק המקומי, קברה בטעות את שני הילדים מתחת לערימה כבדה של שלג. הילדים הצליחו לשרוד באמצעות כיס אוויר שנוצר בתוך השלג הכבד והרטוב, ושכנים סייעו לשוטרים לחלץ אותם. "כולם יצאו מהבית עם אתי חפירה ועבדו יחד, זה היה מדהים - ממש בערב חג ההודייה", סיפרה אחת השכנות.

שוטר מקומי בשם ברנדון רולה, שהפך לאחד מגיבורי היום, אמר כי כשהרגיש לראשונה את רגלו של אחד הילדים, חשש שמא החילוץ הגיע מאוחר מדי: "ניסיתי להישאר חיובי ומלא תקווה, מיליוני מחשבים רצו לי בתוך הראש. ואז פתאום השוטר השני אמר לי שהמגף השני זז, וקיבלתי קרן אור של תקווה. כולם נתנו יד וניסו להוציא אותם, עד ששמענו את הקולות שלהם - הרגשה נפלאה".
לאחר מכן, כשראו את פני הילדים מחייכים ובריאים, לא מצאו השוטרים מילים לתאר את הרגשתם.