צפון קוריאה: דודתו של המנהיג מתה משבץ

גולה מהמדינה המסוגרת טען כי לאחר שהמנהיג הוציא להורג את דודו, האלמנה מתה לאחר מספר ימים. על פי הדיווח שטרם אושר, הדודה לקתה בשבץ בזמן ששוחחה עם המנהיג בטלפון, אך הפרשה הושתקה במשך קרוב לשנה

שוחחה עם המנהיג בטרם מתה (רויטרס)

תקרית נוספת במשפחה השלטת במדינה החשאית: רשת CNN דיווחה הבוקר (שבת) כי דודתו של מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג-און, מתה משבץ בעת ששוחחה בטלפון עם המנהיג - ימים ספורים לאחר שבעלה הוצא להורג בדצמבר 2013. מותה נשמר חשאי על מנת שלא לעורר מהומה, כך נטען בדיווח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אזרח צפון קוריאני שערק מהמדינה סיפר כי הדודה, קים קיונג-הי, אחותו של קים ג'ונג איל שהיה מנהיג המדינה ואביו של המנהיג הנוכחי, מתה בבית החולים בו אושפזה. על פי הדיווח, שלא אומת עד כה על ידי גורמים רשמיים, מותה של קיונג-הי לא פורסם בכלי התקשורת במדינה במשך 11 חודשים על מנת שלא לעורר חשד לקשר בין מקרי המוות.

הוצאתו להורג של ג'אנג סונג-ת'יאק עוררה הדים ברחבי העולם, כאשר סונג-טק נעצר לאחר שהואשם בשורה של פשעים ובהם כישלון ניהול מערכת הכספים הלאומית, ביצוע עבירות של שחיתות, רדיפת שמלות וצריכה מוגזמת של אלכוהול וסמים. "ג'אנג ומקורביו ביצעו מעשים פליליים וגרמו נזק חמור למפלגה ולמהפכה", דיווחה בדצמבר אשתקד סוכנות הידיעות הרשמית במדינה.

בני הזוג נחשבו לדמויות מפתח במדינה המסוגרת, וכאחראים הישירים לחיזוק כוחו של קים ג'ונג-און. טרם הוצאתו להורג נחשב סונג-ת'יאק למנהיג השני בחשיבותו בצפון קוריאה.