אוסטריה: 13 עצורים במסגרת המאבק בדאע"ש

המשטרה האוסטרית עצרה 13 חשודים בגיוס צעירים לארגוני טרור. 500 שוטרים לקחו חלק במבצע, שהיה הנרחב ביותר במדינה מאז תום מלחמת העולם השנייה. במדינה הבהירו כי המעצרים הם כחלק ממאבק אירופי בצעירים המתגייסים ללחימה במזרח התיכון

ניסיון לבלימת גיוס צעירים אירופים לטרור

המאבק בגיוס האירופי לג'יהאד מתרחב: המשטרה באוסטריה עצרה הלילה (שבת) 13 בני אדם בחשד כי עסקו בגיוס ושכנוע צעירים להצטרף לשורות דאע"ש בסוריה. כלי תקשורת במדינה דיווחי כי 500 שוטרים לקחו חלק במבצע הפשיטה הגדול ביותר מאז תום מלחמת העולם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הפשיטה נערכה על מסגדים, דירות וחדרי תפילה בבירה ווינה ובערים לינץ וגראץ, על רקע מאבק אירופי בצעירים מהיבשת המתגייסים ללחימה בשורות ארגוני טרור במזרח התיכון.

בהצהרה שפרסמה משטרת אוסטריה נמסר כי 16 בני אדם תושאלו כחלק ממבצע הפשיטה, ו-13 מהם נעצרו בחשד לחברות בארגון טרור. בין העצורים גם מטיף בוסני, שנחשד עוד טרם המבצע בסיוע לטרור. המעצרים בוצעו לאחר שנתיים של האזנות סתר ומעקב אחר החשודים, ולאחר שהצטברו די ראיות כנגדם.

בפשיטה הוחרמו על ידי המשטרה חומרי תעמולה, מכשירים אלקטרוניים, כסף מזומן ואגרופנים. בחודשים האחרונים פתחו הרשויות באוסטריה בחקירה של יותר מ-150 בני אדם החשודים כי הצטרפו לארגוני טרור הפועלים בסוריה ועירק. באירופה כולה ידועים לרשויות מאות מקרים של צעירים מוסלמים אזרחי מדינות היבשת הנוטלים חלק בפעילות ארגוני טרור במזרח התיכון.