צפו: הסערה האוסטרלית שניתקה 90 אלף בתים מחשמל

סופת ברד אימתנית שלוותה ברוחות של כ-140 קמ"ש גרמה לנזקים קשים ברחובות העיר בריסביין – העיר השלישית בגודלה באוסטרליה. 12 בני אדם נפגעו, 90 אלף בתים נותקו מחשמל, הצבא האוסטרלי נקרא לדגל והנזק הכולל של הסופה מוערך בכ-2 מיליארד דולרים. מדובר בסופה הקשה ביותר שפקדה את העיר ב-30 השנים האחרונות

אם אתם נמנים על אוהבי הקיץ שהתלוננו בשבוע האחרון על הגשם השוטף בארץ, אתם יכולים לפחות לברך על כך שאתם לא נמצאים בעיר האוסטרלית בריסביין - שם סערה קצרה ורבת עוצמה גרמה לנזקים רבים, ואף ניתקה כ-90 אלף בתים מחשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפרק זמן של כחצי שעה, נמדדו אתמול (חמישי) בבריסביין לא פחות מ-70 מילימטרים של גשם. בחלק מהזמן הקור הפך את הגשם לברד שירד מן השניים בגודל דומה לזה של כדורי טניס, וגרם לנזק כבד לשמשות רכב ולחלונות של בניינים רבי קומות.

אך הגשם והברד לא הייתה הצרה היחידה של אוסטרליה - הרוח העזה שהגיעה למהירות של כ-140 קמ"ש, העיפה גגות של בתים רבים. הרשויות במדינה סיפרו שמדובר בסופה הקשה ביותר שפקדה את בריסביין, העיר השלישית בגודלה באוסטרליה, ב-30 השנים האחרונות.

תושב בריסביין בוחן את נזקי הסופה בביתו (AP)

39 בני אדם נזקקו לטיפול רפואי והזעיקו אמבולנסים לבתיהם, ו-12 מהם אף פונו להמשך טיפול בבית החולים. הרשויות במדינת קווינסלד הזעיקו את עזרת הצבא האוסטרלי בניסיון לתקן את הנשקים במהירות האפשרית.

הסופה הקשה גרמה לנזק כולל המוערך בסכום של למעלה מ-2 מיליארד דולרים. תוך שעות בודדות קיבלו חברות הביטוח הפועלות בעיר יותר מ-8,000 שיחות של דיווחים על נזק לבתי מגורים ולכלי רכב - נזק המוערך בכ-61 מיליון דולרים.