חשד: תכננו פיגוע ורצח כפול כנקמה על הרג הנער האפרו-אמריקני בפרגוסון

המחאה האלימה נגד ההחלטה שלא להעמיד לדין את השוטר הלבן שירה למוות בנער שחור בעיירה פרגוסון, מגיעה לשיא - שני גברים נעצרו במדינת מיזורי בחשד כי התכוונו לפוצץ מטען חבלה בקשת המפורסמת של סנט לואיס, ולרצוח את התובע המחוזי ואת מפקד משטרת פרגוסון. המעצר התבצע לאחר שהשניים קנו מטען משוטר סמוי

ההפגנות האלימות במיזורי, השבוע (AP)

שני גברים נעצרו בסנט לואיס בארצות הברית, בחשד כי תכננו לפגע באתר תיירות פופולרי בעיר, ולרצוח בכיר במערכת המשפט ומפקד משטרה במדינה - כל זאת במחאה על ההחלטה שלא להגיש אישומים נגד השוטר הלבן, שירה בנער האפרו-אמריקני מייקל בראון, בחודש אוגוסט האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי משטרת סנט לואיס העצורים תכננו לפוצץ מטען חבלה ב"קשת השער" בעיר, הקשת הגבוהה ביותר בעולם שנחשבת גם לאחד מסמליה המוכרים ביותר של סנט לואיס, ומהווה יעד תיירותי שמושך אליו עשרות אלפי מטיילים מידי שנה.

עוד על פי החשד, לשני הגברים שנעצרו הייתה כוונה לרצוח את מפקד משטרת פרגוסון - העיירה בה נורה מייקל בראון למוות - כמו גם את התובע המחוזי, שהיה זה שהצהיר בפני התקשורת על ההחלטה שלא להאשים את השוטר דארן ווילסון בהריגת הנער האפרו-אמריקני.

הנער מייקל בראון

העצורים, שמשתייכים למפלגת "הפנתרים השחורים" החדשה, נעצרו לאחר שניסו לקנות מטען צינור משוטר סמוי. מקורות המעורים בחקירה מסרו כי העצורים היו נתונים למעקב בחודשיים האחרונים, וכי הם חיפשו באגרסיביות אחר מטעני חבלה.

אתמול חזר השקט לפרגוסון לאחר שני לילות של הפגנות אלימות במחאה על ההחלטה השנויה במחלוקת שלא להביא את השוטר שירה במייקל בראון בפני חבר מושבעים. המחאה לא נשארה רק בגבולות מדינת מיזורי, והפגנות רבות נרשמו ברחבי ארצות הברית.