החמרה במצבו של אגדת הכדורגל פלה

שחקן הכדורגל הברזילאי, שעבר ניתוח בכליות לפני כשבועיים, סובל מזיהום והועבר ליחידה לטיפול נמרץ. הרופאים טוענים כי מצבו "לא יציב", אך עוזרו האישי השיב כי פלה (74) "רק זקוק לפרטיות"

פלה עם אחד מגביעי העולם (רויטרס)

אגדת הכדורגל במצב קשה: שחקן העבר הברזילאי פלה (אדסון ארנטס דו נסימנטו) בן ה-74, שמטופל בבית חולים בסאו פאולו בעקבות זיהום, הועבר לאגף מבודד בבית החולים. דוברו טען כי ההחלטה בוצעה על מנת להרחיק את השחקן, שזכה בשלושה גביעי עולם, ממבקרים רבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בית החולים "אלברט איינשטיין" פרסם הודעה קצרה על מצבו הרפואי: "פלה הועבר ליחידת טיפול נמרץ לאחר שסבל ממצב רפואי לא יציב". בית החולים לא פירט מה מצבו של פלה, שעבר לפני כשבועיים ניתוח להסרת אבנים מהכליות - שככל הנראה הוביל לזיהום.

חוזה רודריגז, עוזרו האישי של פלה, טען עם זאת ש"מצבו בסדר גמור" והמהלך נועד בעיקר כדי להגן על פרטיותו. "לא היה לו נוח עם כל כך הרבה מבקרים, ויהיה לו שקט עכשיו", אמר רודריגז בריאיון לסוכנות הידיעות "רויטרס".

פלה, שהוגדר בידי רבים כאחד הכדורגלים הטובים בעולם, הוביל את ברזיל לזכייה במונדיאל ב-1958, ושב על ההישג ב-1962 וב-1970. פלה, ששיחק במהלך כמעט כל הקריירה בברזיל, כבש למעלה מאלף שערים ובשנת 1999 הוכתר כאחד משני "שחקני המאה" לצד דייגו ארמנדו מראדונה הארגנטינאי.