הג'וב החדש של אחות הדיקטטור

הטלוויזיה הצפון קוריאנית חשפה היום לראשונה את אחת הדמויות המסתוריות, וכנראה החזקות ביותר במדינה המבודדת - קים יו ג'ונג, אחותו בת ה-27 של המנהיג קים ג'ונג און - שמונתה לתפקיד הבכיר של מזכירת מפלגת השלטון

אחותו הצעירה של מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, מונתה לתפקיד בכיר במפלגת השלטון - כך הודיעה הבוקר (חמישי) התקשורת המקומית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האחות הצעירה קים יו ג'ונג - בת 27 על פי ההערכות - נחשבה עוד בטרם המינוי לאחת הנשים החזקות במפלגת השלטון ובממשל. אלא שעד כה דמותה הייתה במחשכים, וכעת היא מוצגת לראווה בפני העם הצפון קוריאני ובפני העולם.

ההודעה על המינוי המשפחתי הוצגה כבדרך אגב, כשרשת הטלוויזיה הרשמית של קוריאה הצפונית דיווחה על ביקורו של המנהיג, קים ג'ונג און, באולפן סרטים מקומי. "המנהיג היקר קים ג'ונג און הגיע אמש לאולפני סרטים מצוירים", נאמר בדיווח. "יחד איתו הגיעה מזכירת המפלגה המרכזית, קים יו ג'ונג".

עם מינויה לתפקיד השלטוני הבכיר, הפכה קים יו ג'ונג לבת המשפחה היחידה שמחזיקה בתפקיד רשמי במדינה, מלבד אחיה המנהיג. אך קידום ומינוי בני משפחה בקוריאה הצפונית אינו עניין חדש - גם אחותו של המנהיג הקודם, קים ג'ונג איל, החזיקה במספר תפקידים בכירים בממשל ובצבא, אך היא ובעלה סולקו מתפקידיהם לפני כשנה על ידי המנהיג הנוכחי, קים ג'ונג און.

על פי פרסומים מקוריאה הדרומית, שני האחים הנמצאים בצמרת השלטון בשכנה מצפון, הם ילדיה של בת זוגו הרביעית של קים ג'ונג איל. כמו אחיה המנהיג, גם קים יו ג'ונג, למדה בבית ספר בשוויץ. לשניים יש אח נוסף שלא נחשף לציבור עד כה, ולא ברור האם הוא מחזיק בתפקיד בממשל.