טרגדיה בעולם הקריקט: שחקן אוסטרלי מת לאחר שנפגע מכדור מראשו

מיליוני אנשים מסביב לעולם עקבו ביומיים האחרונים בדאגה אחר מצבו של פיל יוז, שחקן קריקט אוסטרלי שנפצע אנושות כשנפגע בראשו מכדור במהלך משחק. הלילה מת השחקן מפצעיו, ועולם הקריקט מוכה תדהמה מהמקרה המוזר. "זו סטייה מזעזעת שחיים צעירים שנגדעו במהלך משחק של אחד מענפי הספורט הלאומיים שלנו", אמר רה"מ אוסטרליה

אבל ותדהמה עוטפים את אוסטרליה, בעקבות מותו הלילה (חמישי) של שחקן קריקט מקומי, שנפגע בראשו מכדור במהלך משחק - ונכנס לתרדמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה המוזר שהוביל למוות הטרגי אירע ביום שלישי, במהלך משחק בין שתי קבוצות קריקט אוסטרליות שנלחמו על העפלה לשלב הבא בליגה ועל התמודדות מול נבחרת הודו. כדור נזרק ממרחק קצר לעברו של השחקן פיל יוז, בן ה-25 - שחקן קבוצת ניו סאות' וויילס, ופגע באוזנו השמאלית.

עוצמת הפגיעה הפילה את השחקן הצעיר על הקרקע, והוא הובהל לבית חולים בעיר סידני כשהוא סובל מפציעות אנושות. משחק הקריקט הגורלי הופסק זמן קצר לאחר הפגיעה. בבית החולים השחקן נכנס לתרדמת, ולאחר יומיים של אשפוז ומאבק על חייו, הוא הלך לעולמו.

"מדובר בסטייה מזעזעת, חיים צעירים שנגדעו במשחק ספורט"

"פיל לא הצליח לחזור להכרה לאחר פציעתו הקשה", אמר רופא קבוצתו של יוז במסר שפרסם באתר האינטרנט של קבוצת הקריקט. "הוא לא סבל מכאבים לפני מותו והיה מוקף במשפחתו ובחבריו הקרובים. קהילת הקריקט כולה אבלה, ומביעה את תנחומיה בפני משפחתו וחבריו של פיל בשעה העצובה הזאת".

מותו של יוז, שהיה אמור לחגוג בעוד ימים בודדים את יום הולדתו ה-26, הוביל לסערת רגשות בקרב חובבי הקריקט באוסטרליה וברחבי העולם. גם ראש ממשלת אוסטרליה, טוני אבוט, התייחס לטרגדיה ואמר: "פיליפ יוז היה גבר צעיר שהגשים את חלומותיו. זהו יום עצוב לענף הקריקט ויום שובר לב עבור משפחתו".

"זו סטייה מזעזעת שחיים צעירים שנגדעו במהלך משחק של אחד מענפי הספורט הלאומיים שלנו", המשיך ואמר ראש ממשלת אוסטרליה. "המקרה העצוב נגע לליבם של מיליוני אוסטרלים. יוז היה אהוב, נערץ, ומעורך על ידי חבריו לקבוצה ואוהדיו. המחשבות והתפילות של אזרחי אוסטרליה עם משפחתו".