מושתל הידיים הכפול: "אני יכול לחבק שוב את אהוביי". צפו

גבר אמריקני שאיבד את שתי ידיו בשל סיבוכי מחלה עבר השתלה מורכבת ומשוכללת של שתי זרועות מתורם אנונימי. "באופן מפתיע זה נטול כאב", אמר לאחר שהחל לשפר את טווח התנועה של ידיו. "זה שינה את חיי"

"האדם שתרם לי את ידיו תמיד יהיה קרוב לליבי": שתי ידיו של וויל לאוצנהייזר האמריקני נקטעו מעל למרפק לפני כשלוש שנים בשל סיבוך רפואי. אתמול (שלישי) חשף לאוצנהייזר את זרועותיו החדשות - שנתרמו לו באופן אנונימי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני כמובן רוצה להודות ולכבד את זכרו של האדם שקיבלתי את ידיו בהוקרת תודה. האדם הזה, שהוא אנונימי עבורי, קרוב אליי כמו העור שלי", אמר לאוצנהייזר במסיבת עיתונאים ליד הרופאים שהובילו לשיקומו. "אני רוצה להודות גם למשפחה שלי ולחבריי, ובמיוחד לבן זוגי אנחל. האפשרות להחזיק את אהוביי בידיים היא הטובה ביותר".

האמריקני בן ה-40 הפגין למול המצלמות את יכולתו להרים חפצים ולהזיזם - יכולת שתשתפר עם הזמן, כאשר קצות העצבים ייבנו מחדש. "באופן מפתיע זה נטול כאב - כל התהליך היה נטול דאגות, באופן מדהים", אמר לאוצנהייזר.

ד"ר מת'יו קרטי, מהמרכז הרפואי בבוסטון שטיפל בפצוע, הוסיף: "העובדה שאנחנו יכולים לחגוג את ההישגים של וויל היום היא הוכחה לא רק לקדמה רפואית, אלא גם לתוצאות המופלאות של של שילוב בין אנשים מסורים ואדם יוצא דופן, מלא אומץ ואמון. ההחלמה שלו ממשיכה להתקדם, והוא ישיג תפקוד נוסף בידיו בהדרגה כמו כל מושתל גף. בהדרגה תחזור התחושה והתנועה, ככל שמערכת העצבים תתחזק", הדגיש הרופא.

הניתוח האחרון ארך כתשע שעות. "זה שינה את חיי ללא ספק", אמר לאוצנהייזר, מרצה לשעבר לקולנוע ותסריטאות שסבל ב-2011 מזיהום חריף שגרם לקטיעת ידיו. משפחת התורם האנונימי פרסמה הודעת תגובה: "הבן שלנו נתן את החיבוקים הכי טובים. אנחנו מתפללים שוויל ישתקם באופן מופלא ואהוביו יוכלו ליהנות מחיבוקיו".

עד כה נערכו ברחבי העולם כ-70 השתלות ידיים, לדברי הרופאים.