השוטר שירה בצעיר השחור מדבר לראשונה: "אני יודע שעשיתי את עבודתי"

יממה עברה מאז שחבר המושבעים במיזורי הודיע על זיכויו של השוטר שירה למוות בצעיר מייקל בראון, אך המחאה ברחבי ארה"ב מסרבת לגווע. אלפים צפויים להפגין גם היום מניו יורק ועד לוס אנג'לס. השוטר שירה בבראון לא מתחרט: "אם לא הייתי יורה הוא היה הורג אותי"

לא מתחרט. ווילסון (רויטרס)

הפעם הראשונה שבה דארן ווילסון השתמש אי פעם באקדחו האישי הייתה בתחילת חודש אוגוסט האחרון - אז ירה למוות במייקל בראון בן ה-18 בעיירה פרגוסון שבמיזורי. שלושה חודשים לאחר אותה תקרית, שהציתה הפגנות ומהומות ברחבי ארצות הברית שהגיעו לשיאן אתמול, וויסלון מדבר לראשונה על מה שאירע באותו יום גורלי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בריאיון בלעדי ששודר אמש (שלישי) ברשת ABC האמריקנית, אמר ווילסון כי לדעתו, הוא פעל כפי שנדרש ממנו. "הסיבה שבגללה חבר המשובעים זיכה אותי היא בגלל שאני יודע שעשיתי את עבודתי כמו שצריך".

לטענתו של השוטר, הוא ירה בבראון לאחר שהיה סבור כי הוא חמוש. "המחשבה הראשונה שלי הייתה האם יש לו אקדח", סיפר ווילסון. "כשהצעיר ניסה להתקרב לעברי, חששתי לחיי ואז תהיתי אם אפתח באש זה יהיה חוקי. מיד הבנתי שאם לא ארה בו הוא יהרוג אותי".

"הוא היה הורג אותי". בראון

לדבריו, הסערה שפרצה לאחר אותו אירוע ירי שינתה את חייו ואת חיי משפחתו. "אנחנו רק רוצים חיים נורמלים", הוא טען. "זה הכל".

המהומות במיזורי

יממה לאחר פרסום החלטת חבר המושבעים בעניינו של ווילסון, ההפגנות ברחבי ארצות הברית נמשכות וצפויות להימשך גם היום. מניו יורק ועד לוס אנג'לס נערכת המשטרה בכוחות מתוגברים לקראת אלפי המוחים שימלאו את הרחובות.