"המרגלת הסקסית" מיח"צנת את פוטין

אנה צ'אפמן, שגורשה מארצות הברית בגלל ריגול לטובת רוסיה, השתתפה בסרטון תעמולה לצבא הרוסי שנועד להרים את המורל ולשפר את תדמית כוחות הצבא של פוטין. "חדר האוכל מזכיר לי מסעדה", טענה צ'אפמן, שתרגלה צעידות וירי עם החיילים - באיפור מלא

הפנים היפות של הצבא הרוסי: אנה צ'אפמן, שהתפרסמה בתור "המרגלת הרוסית הסקסית" וגורשה מארצות הברית, התגייסה לצבא רוסיה - לפחות למטרות הסברה. בסרטון נראית צ'אפמן יורה בקלצ'ניקוב ומתאמנת בתרגילי סדר עם שומרים רוסים, ומשבחת את תנאי המחייה של החיילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההשתתפות של צ'אפמן בת ה-32 בסרטון נועדה להעלות את המוראל עבור חייליו של פוטין, ולהביע תמיכה במהלך השנוי במחלוקת של סיפוח חצי האי קרים. בסרטון - שצולם עבור סרט דוקומנטרי ברשת הטלוויזיה הרוסית REN-TV - נראית צ'אפמן מתאמנת עם יחידת טנקים עילית של הצבא הרוסי, ולאחר מכן מתרגלת כישורי קרב וירי ברובה סער.

ברוסיה טענו כי הסרט נועד להראות כיצד השתפרו החיים בצבא, בעזרת המימון הנכבד שהעביר הנשיא פוטין. המרגלת לשעבר חלקה מחמאות גם לאוכל בצבא הרוסי: כאשר נכנסה לחדר האוכל, הביעה התרשמות וטענה כי השפע "מזכיר מסעדה". כמו כן ציינה צ'אפמן בהתלהבות כי הצבא אפשר לה לשמור על האיפור שלה - למרות שהדבר אסור לחיילות בצבא הרוסי.

צ'אפמן, שנולדה בשם אנה קושצ'ינקו, גורשה מארצות הברית בשנת 2010, לאחר שהואשמה בהשתתפות בריגול עבור רוסיה. בעבר הייתה נשואה לאזרח בריטי, ממנו התרגשה ב-2006. אזרחותה הבריטית נשללה ממנה לאחר גירושה. עם שובה לרוסיה זכתה צ'אפמן להצלחה מסוימת כקריינית טלוויזיה ומעצבת אופנה.