ניו זילנד: ילד יהודי הוכה ברחוב

האנטישמיות מרימה ראש בניו זילנד? התקשורת במדינה סוערת אחרי שילד בן ארבע קיבל סטיירה באמצע הרחוב , מול אמו, אחיו וחברו, רק כי חבש כיפה לראשו. "למתקפת השנאה שנעשתה על ידי בריונים ופחדנים נגד ילד, אין מקום בניו זילנד", אמרה האחראית הממשלתית ליחסים בין הגזעים

אילוסטרציה (AP)

פשע שנאה בדרום הגלובוס? סטירה שניתנה לילד בן ארבע בניו זילנד מהדהדת הבוקר (ראשון) בעולם, לאחר שהתברר כי מדובר בילד יהודי. על פי הדיווחים השונים, הילד הלך בשבוע שעבר ברגל מגן הילדים לביתו בעיר אוקלנד יחד עם אמו, אחיו וחבר כשכיפה לראשו. לפתע, בלי שום סיבה, ספג חבטה על ראשו מאדם שהלך מולו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נשיא הקהילה היהודית סטפאן גודמן אמר שהמכה, בשנות העשרים לחייו, נכנס לרכב עם עוד ארבעה חברים אחרי האירוע, וברח בקול צחוק מלגלג. המשרד לענייני יחסים בין הגזעים בניו זילנד מיהר לגנות את האירוע, שככל הנראה אירע על רקע אנטישמי.

דיים סוזן דווי, האחראית הניו זילנדית ליחסים בין הגזעים במדינה, הוציאה הצהרה שקוראת לתושבי המדינה להתייצב יחדיו מול הבעיה. "למתקפת השנאה שנעשתה על ידי בריונים ופחדנים נגד ילד קיווי (כינוי ליליד ניו זילנד) אין מקום בארצנו".

תושבי ניו זילנד היהודים יצאו בסוף השבוע בהכרזה מיוחדת לתקשורת בגלל האירוע: "אם יש ילדים שנולדו בניו זילנד שפוחדים לצאת החוצה עם כיפה לראשם , זה סימן שנכשלנו". התקשורת בניו זילנד בחרה גם לצטט את ראש הקהילה המוסלמית במדינה שגינה את האירוע.