שבוי דאע"ש בסרטון חדש: "הופקרתי על ידי ממשלתי"

המדינה האסלאמית פרסמה סרטון חדש בסדרת סרטוני התעמולה האכזריים, בהם נראה השבוי הבריטי ג'ון קנטלי כשהוא מדבר בשבחי הארגון, ויוצא נגד מדינות המערב. בסרטון החדש תוקף קנטלי את הניסיון האמריקני לשחרר את השבויים, וטוען כי ממשלתו הפקירה אותו למות: "כבר השלמתי עם העובדה שהמוות שלי יהיה כמו זה של שאר השבויים"

ארגון המדינה האסלאמית פרסם היום (שישי) סרטון וידאו חדש של בשבוי הבריטי ג'ון קנטלי, בו תוקף השבוי את ממשלתו, ואת הניסיון האמריקני לחלץ את השבויים. "זה היה מבצע מסוכן ויקר, שנכשל", אמר קנטלי בסרטון התעמולה המבוים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ב-4 ביולי, יום העצמאות, האמריקנים ניסו לחץ אותנו מהשבי, לא באמצעות משא ומתן או חילופי שבויים, אלא באמצעות מבצע מסוכן ויקר, שנכשל", מתאר קנטלי בסרטון. "המבצע דרש שבועות של הכנות, ועלה בוודאי מיליוני דולרים, אבל אנחנו לא היינו שם. המדינה האסלאמית, שציפתה למהלך כזה, הכניסה את ששת השבויים לרכבים, והעבירה אותנו לכלא אחר מספר ימים לפני המבצע".

"הבנתי שהפוליטיקאים מנצלים אותנו", ממשיך קנטלי ואומר. "אובמה וקמרון מזדעזעים בכל פעם שמוציאים את אחד השבויים להורג, אך הם ידעו במשך חודשים שזה עומד לקרות. כך שההתנהגות המופתעת שלהם היא שקר עצום שהם מספרים לציבור ולמשפחות שלנו".

בסרטון, בו נראה קנטלי כשהוא לבוש במדי האסירים הכתומים, אומר השבוי כי הוא ננטש על ידי ממשלתו. "הפקירו אותנו למות. זאת תחושה נוראית שהמדינה שחשבת שהכרת מפקירה אותך כך מאחור. כבר השלמתי עם העובדה שגם המוות שלי יהיה דומה לזה של שאר השבויים".

בחודש שעבר פרסמה אחותו של קנטלי סרטון מרגש, בו היא פונה באופן ישיר לפעילי המדינה האסלאמית. אחותו של קנטלי שיגרה מסר לשובי העיתונאי הבריטי, שמככב בשבועות האחרונים בסרטוני תעמולה מטעם דאע"ש, וביקשה מהם לשחררו. היא הוסיפה כי עד לאחרונה שמרה משפחתה על קשר ישיר עם החוטפים, אך אותו קשר נותק מסיבות שאינן ידועות.

בהודעה שפורסמה סיפרה האחות, ג'סיקה, כי היא מדברת בשם משפחת קנטלי כולה, וכי אביה חולה במחלה סופנית. קנטלי קראה לאלה המחזיקים באחיה לפתוח מחדש בדיאלוג עם המשפחה ואמרה: "אנחנו מפצירים במדינה האסלאמית לחדש את הקשר הישיר".