סערת ביל קוסבי נמשכת: "הסיפורים על אונס מפוברקים"

פרקליטו התייחס להאשמות שעולות בימים האחרונים נגד הקומיקאי הוותיק על תקיפה מינית: "נזרקות באוויר האשמות חסרות בסיס". קוסבי לא התייחס להאשמות במהלך הופעה באיי הבהאמה, וגם הצופים ביקשו להתרכז בבידור - ולא בהאשמות פליליות

קוסבי ורעייתו קמיל (AP)

עורך דינו של הקומיקאי האמריקני ביל קוסבי מתח היום (שישי) ביקורת על כלי התקשורת, שלדבריו "זורקים באוויר האשמות חסרות בסיס, שעברו את הגבול למגוחכות בשלב זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר ששלוש נשים נוספות האשימו את קוסבי בתקיפה מינית, אמר עורך הדין מרטין סינגר כי "אנשים מפברקים סיפורים על מרשי".

במהלך הופעתו אמש (חמישי) באיי הבהאמה, לא הזכיר הקומיקאי את ההאשמות המופנות כלפיו. במהלך 90 דקות של הופעה לא אמר דבר. "לא אכפת לי מהחיים האישיים שלו, זה הכול סובב סביב ההומור שלו", אמר אזרח קנדי שהגיע לצפות. "אני פה כדי ליהנות ממה שהוא עושה על הבמה".

על אף ההאשמות המופנות כלפיו, לא הפסיק קוסבי את סיבוב הופעות הסטנדאפ שלו. עם זאת, מספר מקומות ביטלו את הופעותיו, והציבור הרשיע אותו למעשה. 

בצל הסערה סביב פרשת התקיפות המיניות שביצע לכאורה קוסבי, הציגה אתמול סוכנות הידיעות AP קטע מריאיון שנערך עם השחקן בתחילת החודש, שבו הוא נראה מנסה לשכנע את המראיין לא לשדר את תשובותיו המתחמקות לשאלות שנשאל על הפרשה.

הריאיון נערך עם קוסבי ועם רעייתו קמיל ב-6 בנובמבר ובמהלכו נשאל הקומיקאי על ההאשמות שהפנו כלפיו כמה נשים שטענו כי תקף אותן מינית. בסופו נראה קוסבי פונה למראיין ואומר לו: "אני יכול לבקש ממך משהו? ששום דבר מזה לא יפורסם. אני מאוד אעריך את זה אם זה ייגנז".

אחרי שנשים נוספות הצטרפו לתלונות נגד קוסבי וטענו שגם הן נפלו קורבן למעשיו, מה שהוביל לביטול סדרה בכיכובו שהייתה אמורה לעלות ברשת NBC ותכנית עליו ב"נטפליקס", התפרסם אתמול הריאיון - כולל הבקשה המביכה.