צפו: לונדון דרך עיניו של עיט

צלם ומגדל ציפורי טרף צרפתי הצמיד מצלמה לגב העיט שלו ושיחרר אותו כדי לתעד את האתרים המוכרים של בירת בריטניה - מזווית לא מוכרת. הוא מקווה שהסרטונים יעודדו את הציבור להגן על חיות הבר הנכחדות

אם שאלתם את עצמכם איך נראים החיים דרך עיניה של ציפור, התשובה היא לא רע בכלל. או לפחות כך נראה בסרטון שצולם במצלמה מיוחדת שהורכבה על גב עיט שריחף בשמי לונדון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האמן הצרפתי ג'ק אוליבר טראוויס הצמיד מצלמה לגב הציפור ושחרר אותה לחופשי. העיט יצא לסיור ברחבי העיר שבמהלכו סיפק מבט ייחודי על כמה מאתריה המפורסמים של הבירת הבריטית ובהם האצטדיון האולימפי, גשר המצודה וקתדרלת סנט פול.

הסרטון הוא חלק מסדרה שלמה שצולמה בערים שונות ברחבי העולם ונועדה לקדם את ההגנה על בעלי החיים הנכחדים. בעבר כבר ריחף העיט המצלם, שעונה לשם דרצ'אן, בשמי פריז ובעתיד נראה אותו מעל ערים נוספות מבטיח טראוויס.

דוח של החברה להגנת הטבע בישראל טוען ש-45 מינים של ציפורים שחולפות בארץ, נמצאות בסכנת הכחדה, ובהן העיט הזהוב שהולך ונעלם. הארגון העולמי למען שמירה על הבר עדכן השבוע את רשימת בעלי החיים שנמצאים בסכנת ההכחדה ובהם הקוברה סינית, הטונה כחולת הסנפיר, מיני דבורים וצפרדעים רבים.