נמצאו גופותיהן של מיס הונדורס ואחותה

סוף עצוב לפרשת החטיפה שהסעירה את מרכז אמריקה: המשטרה מצאה שתי גופות השייכות כמעט בוודאות למלכת היופי המקומית ולאחותה סמוך למקום בו נעלמו. הסיבה לרצח, כך נראה, היא שהאחות רקדה עם אדם שאינו בן זוגה – והחבר הזועם ירה בה ובדוגמנית למוות. בעקבות הטרגדיה, המדינה לא תשתתף השנה בתחרות מיס עולם

מלכת היופי שנרצחה, בטקס בו נבחרה (AP)

שתי גופות השייכות למלכת היופי של הונדורס ולאחותה, מריה וסופיה אלבראדו, נמצאו סמוך למקום בו הן נעלמו בשבוע שעבר, כך מסרה היום (רביעי) המשטרה המקומית. שתי הגופות יעברו נתיחה שלאחר המוות על מנת לוודא את זהותן ולנסות להבין את נסיבות מותן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכיר במשטרת הונדורס אמר כי בן זוגה של מלכת היופי, פלוטארקו רואיז, הודה ברצח והוביל את הרשויות למקום שבו קבר את השתיים, בנהר סמוך לספא מקומי, 400 קילומטרים ממערב לבירה טגוסיגלפה. הספא היה המקום שבו השתיים חגגו את יום הולדתה ה-23 של האחות.

שתי הנשים נולדו וגדלו באזור בו נרצחו. ככל הנראה הן נורו למוות כבר בלילה בו נחטפו, כך על פי המשטרה המקומית. אדם נוסף, חבר של בן הזוג, נעצר בחשד שהיה מעורב ברצח. על פי החשד השתיים נקברו על גדת הנהר כדי שגופותיהן ירקיבו מהר ויהיה קשה יותר לזהותן.

על פי הגנרל ראמון סאבילון הממונה על החקירה מטעם המשטרה, הסיבה לרצח לפי טענת המשטרה היא שרואיז ראה את בת זוגו, האחות סופיה, רוקדת עם גבר אחר. פרץ ביניהם ויכוח סוער במהלכו הוא הוציא אקדח וירה בסופיה, ולאחר מכן באחותה מלכת היופי כשזו ניסתה לברוח.

אלבראדו זכתה השנה בתחרות מלכת היופי המקומית, והיא הייתה אמורה להתמודד בתחרות מיס עולם בלונדון בחודש הבא. בעקבות הרצח המזעזע, הונדורס לא תשתתף השנה בתחרות. רמות הפשיעה בהונדורס הן מהגבוהות בעולם, והמדינה סובלת משיעור רצח גבוה, סחר בסמים ועבירות אלימות קשות כעניין שבשגרה.