הכותרות בעולם: "4 ישראלים, 2 פלסטינים מתים"

רשת CNN עצבנה הבוקר הרבה מאוד ישראלים ותומכי ישראל, כשיצאה בכותרת: "4 ישראלים ו-2 פלסטינים מתים בירושלים". שגריר ישראל לשעבר בארה"ב, מייקל אורן, כותב בפוסט זועם: "CNN - עברתם כל גבול. איך ארה"ב היתה מגיבה לכותרת: "3,000 אמריקאים ו-19 ערבים נהרגו ב 9.11"

CNN: ארבעה ישראלים, שני פלסטינים מתים בי (צילום מסך)

הפיגוע הבוקר (שלישי) בירושלים, שבו נרצחו ארבעה מתפללים בעת תפילת שחרית בבית הכנסת, פותח את מהדורות ומבזקי החדשות ברחבי העולם. כלי התקשורת מבשרים על עליית מדרגה מסוכנת באלימות בירושלים. הכותרת שבחר עורך אתר CNN לאייטם הראשי על הפיגוע הייתה: "נתניהו: "נגיב ביד קשה". בכירת אש"ף חנאן עשרוואי התראיינה גם היא לרשת האמריקנית ואמרה כי "הכיבוש הישראלי והדיכוי הוביל לפעולות האחרונות של הפלסטינים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"כשישראל נוקטת אלימות מתעלמים ממנה, כמו בעזה בקיץ האחרון", המשיכה עשראווי. "המצב אינו יכול להיפתר מבלי סיום הכיבוש".

כותרת מקוממת במיוחד בדיווח של בן ווידמן ל-CNN מיד לאחר הפיגוע בישרה: "ארבעה ישראלים ושני פלסטינים נהרגו בירושלים".

שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל אורן כתב בתגובה פוסט זועם: "CNN - עברתם כל גבול. איך ארה"ב היתה מגיבה לכותרת - '3,000 אמריקאים ו-19 ערבים נהרגו ב 9.11'".

הבילד הגרמני (צילום מסך)

ברשות השידור הבריטית BBC הכותרת הייתה עניינית: "4 הרוגים בהתקפה על בית כנסת, 2 מחבלים פלסטינים רצחו לפחות 4 ישראלים לפני שחוסלו על ידי המשטרה".

בידיעה עצמה, שעסקה בסיכום האירועים האלימים בירושלים מאז רצח הנער מוחמד אבו חדיר, דיווחה הכתבת בירושלים, יולנדה ניל, כי "העמדה הפלסטינית טוענת שהמצב באל אקצא וההכרזה על בניה נוספת בהתנחלויות הוסיפו שמן למדורה כאן. התמוטטות תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים באפריל יצרה וואקום פוליטי, ועכשיו הוואקום הזה מתמלא באלימות".

אל ערבייה - הפשעים של הממשל בירושלים (צילם מסך)

בתקשורת האיטלקית דיווחו על "הרוגים בפיגוע טרור בבית כנסת בירושלים", ובכותרת המשנה נכתב "מתפללים נפגעו כשהגיעו לתפילת הבוקר, אחרי ששני גברים הופיעו עם רובים, גרזנים וסכינים והחלו להרוג".

באתרים אירופים נוספים דיווחו על "מתקפת גרזן בבית כנסת בירושלים". בבילד הגרמני הדגישו את הרקע לפיגוע: "נהג אוטובוס ערבי שמת בעיר", המתיחות סביב הר הבית, מבצע צוק איתן ורצח הנער הפלסטיני מוחמד אבו חדיר, כמו גם את פיגועי הדריסה בעיר.

התקשורת האיטלקית - מאבק מתפתח בירושלים (צילום מסך)

סוכנות הידיעות הפלסטינית מען דיווחה בכותרת כי "4 ישראלים מתים במתקפה בבית כנסת בירושלים, שני פלסטינים נהרגו". בידיעה מצוטט דובר חמאס, שטוען כי זו התגובה ל"פשעים שישראל מבצעת במסגד אל אקצא". רשת אל ג'זירה, שנחשבת במיוחד בזמן האחרון לשופר של האחים המוסלמים כתבה: "זו תגובה טבעית לפשעי הכיבוש בירושלים". 

פיגוע במסגד? טעויות של שידור ישיר בCNN (צילום מסך)