התלמיד דיבר במבחן - המורה שלף סכין

מורה מארה"ב נעצר בחשד ששלף סכין לעבר נער כבן 12, שהעז להרים את קולו בכיתה. "הוא אמר לי להיות בשקט, יכולתי למות", סיפר התלמיד למשפחתו. המורה התנצל - ואז השתמש בסכין כדי לשלוף סיכות מהקיר

אילוסטרציה (AP)

אלימות בית ספרית - דווקא מצד הצוות החינוכי: מורה מניו מקסיקו, ארה"ב, נעצר לאחר שעל פי החשד איים על תלמיד בן 12 בסכין. הסיבה: התלמיד דיבר במהלך מבחן. הנער הצעיר מיהר להודיע לבן משפחתו בהודעת טקסט שבה כתב כי "הוא אמר לי להיות בשקט, ואחר כך התנצל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בן משפחתו של התלמיד טען כי המורה, בנג'מין נגורסקי, הפנה לעבר הנער סכין מטבח חדה. "קיבלתי ממנו הודעה שבה הוא סיפר שהמורה איים עליו", סיפר. "המורה אמר לו להיות בשקט לפני ששלף את הסכין. מאז האירוע הוא ממשיך לחשוב שהיה בסכנת חיים".

עוד טענו במשפחת התלמיד כי המורה דווקא אישר לתלמידים לשוחח על בעיות במבחן עם שכניהם לשולחן הלימודים, אך כאשר התלמיד זה הרים מעט את קולו - נשלפה לעברו הסכין. המשטרה המקומית עצרה את נגורסקי בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות עם נשק קטלני - וגם באשמת אחזקת נשק בשטח בית הספר. בכירים בהנהלת המוסד החינוכי מיהרו למסור כי נגורסקי נמצא "בחופשה מנהלית בתשלום".

אנשי אכיפת החוק בניו מקסיקו סירבו למסור פרטים נוספים על החקירה, אך משפחת הקורבן זועמת על היחס המקל אל המורה. "אני זועם, אני לא מאמין שזה יכול היה לקרות", הוסיף נציג המשפחה. הנער סיפר למשפחתו כי לאחר האיום, המורה התנצל בפניו - ואז השתמש בסכין כדי לשלוף סיכות שדכן מהקיר. בינתיים, המורה נמצא במעצר ובית המשפט הורה על ערבות בסך עשרת אלפים דולרים בתמורה לשחרורו של המורה האלים.