הפסל שתוכלו לראות רק במיקרוסקופ

האמן ג'ונטי הורביץ רצה ליצור סדרה יוצאת דופן של פסלים, זעירים במיוחד, ולשם כך הוא פנה למכון ויצמן בבקשה שיסייעו לו להדפיס "נאנו פסלים" במדפסת תלת מימד. האמן גם הזדקק למיקרוסקופ מיוחד כדי לוודא שעבודותיו הודפסו כהלכה

יצירות לנמלים חובבות אומנות אנושית (Jonty Hurwitz)

אמנים זקוקים בדרך כלל להשראה, אולם האמן הבריטי ג'ונטי הורביץ צריך היה גם ייעוץ מדעי. לשם כך הוא פנה למכון ויצמן כדי ליצור את יצירותיו החדשות והמזעריות - סדרה יוצאת דופן של פסלים קטנים שיצליחו לעמוד אפילו על ראשה של נמלה או לשמור על שיווי משקל על שערה אנושית. לסדרת הפסלים הזו הוא קורא "פסלי נאנו", אותם הוא יצר בעזרת מדפסת תלת מימד. עוביו של הפסל הגדול ביותר בסדרה שווה למחצית מעוביה של שערה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הורביץ סיפר שעיצוב של פסל כזה נמשך 10 חודשים וכי כדי לראות שהעיצוב שלו הודפס ברמה מושלמת, הוא נאלץ לשאול מיקרוסקופ מיוחד שבדרך כלל נמצא בידי רופאים שבוחנים תאים סרטניים בגוף.

היצירה על קוף של מחט (Jonty Hurwitz)

נשיקת קופידון - הקטנטן (Jonty Hurwitz)

הורביץ טוען שאת היצירה הראשונה שלו רמס חבר בפראות, כשהניח את האצבע במקום הלא נכון. "הפסלים שלי נוצרו בהשראת האמנית בת המאה ה-18 אנטוניה קאנובה שיצרה את 'נשיקת קופידון'", סיפר הורביץ. הוא אף בחר לעשות מחווה לפסל המוכר, ויצר גרסה מוקטנת שלו, מוקטנת מאוד.