ג'ונתן פולארד ישוחרר בעוד שנה מהיום? לא בדיוק

כל מי שייכנס לאתר שירות בתי הסוהר האמריקני, ויחפש את שמו של המרגל היהודי-אמריקני שנכלא לפני 29 שנים בארה"ב, יגלה שתחת שמו מופיע תאריך שחרור: 21 בנובמבר 2015 - בעוד שנה מהיום. אלא שבעמותה הנאבקת על שחרורו הבהירו: "לא מדובר בתאריך בו הוא ייצא לחופשי, אלא רק אם יחליטו לקצוב את עונשו"

תאריך השחרור כבר קיים, לכאורה. פולארד (AP)

כמעט 30 שנה שהמרגל היהודי ג'ונתן פולארד כלוא בארה"ב, האם סוף סוף ידוע מתי הוא ישוחרר? נראה כי כניסה לאתר שירות בתי הסוהר האמריקני וחיפוש שמו של פולארד, הכלוא מאז נובמבר 1985 באשמת ריגול למען ישראל, פותרת לכאורה את הפרשה הכאובה. אז זהו, שרק לכאורה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באתר האמריקני, תחת שמו של האסיר ג'ונתן ג'יי פולארד, מופיע לתדהמת הגולשים גם תאריך שחרורו העתידי כביכול: 21 בנובמבר 2015 - בדיוק בעוד שנה מהיום, כשימלאו 30 שנה בדיוק לכליאתו.

אלא שבמטה למען שחרור פולארד מבהירים היום כי לצערם לא מדובר בתאריך שבו המרגל היהודי ייצא לחופשי, אלא רק בתאריך יעד לשחרור, זאת במידה שוועדת השחרורים בשירות בתי הסוהר האמריקני תחליט לקצר את עונשו ממאסר עולם ל-30 שנות מאסר. למרות שמדובר רק בשימוע, פולארד הסובל מבעיות רפואיות רבות, עומד בקריטריונים הומניטריים המגבירים את סיכוייו להשתחרר ממאסר מוקדם יותר.

הודעת השחרור באתר האמריקני (חדשות 2)

"צילום המסך מאתר שרות בתי הסוהר האמריקני איננו חדש", אמרו במטה. "התאריך מופיע כך מזה שנים אך איננו מתייחס לתאריך שחרור בפועל, אלא לשימוע שהאפשרות לשחרורו של פולארד באמצעותו זהה לאפשרות לשחרורו כעת - כאשר ההחלטה נתונה באופן מלא בידיו של הנשיא אובמה".

"בשנתיים האחרונות חלה הידרדרות במצבו הרפואי של פולארד והוא אושפז ואף נותח מספר פעמים מחוץ לכלא כאשר בחלק מהמקרים נשקפה סכנה לחייו", הוסיפו בארגון - וקראו לכל מי שיכול להצטרף לפנייה לבכירי הממשל בארה"ב לקרוא לשחרורו של פולארד, לאחר שישב בכלא יותר ממחצית חייו.