שפעת העופות התפרצה מחדש באירופה

בעלי חיים חולים נתגלו בשתי חוות שונות, בהולנד ובאנגליה. הוטרינרים מצאו כי מדובר הפעם בנגיף מידבק במיוחד של המחלה, אך הוא לא מסוגל לעבור מבעלי החיים לבני האדם. בעקבות ההתפרצות האיחוד האירופי יציג היום תכנית פעולה למניעת התפשטות המגיפה

התפרצות בחוות עופות. ארכיון (חדשות 2)

רשויות החקלאות באיחוד האירופי מכינות בשעות אלו תכנית להתמודדות עם התפרצות של שפעת העופות שאותרה ביבשת. אתמול דווח כי מקרים ראשונים נתגלו בחווה במרכז הולנד, מדרום לאמסטרדם, והלילה התגלתה התפרצות נוספת בחוות ברווזים בצפון אנגליה. ככל הנראה מספר גדול של בעלי חיים יושמדו בניסיון למנוע את התפשטות המחלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההתפרצות הנוכחית כוללת סוג מידבק במיוחד של שפעת העופות, אך מבהירים כי מדובר במחלה של בעלי חיים שאינה יכולה לעבור לבני אדם. למרות זאת, הזהירו בהולנד כי בימים הקרובים צפויים שיבושים באספקת בשר עוף למרכולים במדינה כדי שהרשויות יוכלו לבצע בדיקות נוספות.

"הנציבות צפויה לאמץ היום (שני) החלטה בנוגע לתכנית חירום מיידית להתמודד עם ההתפרצות", אמר ריקרדו קרסודו, דובר נציבות האיחוד האירופי בבריסל.

המשטרה בהולנד כבר הקימה אזור חיץ מסביב לחווה הנגועה, ואסרה על מעבר של בעלי חיים, בשר, ביצים ומוצרים חקלאיים אחרים בשטח שהוקם.