דיווח: עורף הראשים של דאע"ש נפצע בתקיפה אמריקנית

ה"דיילי מייל" הבריטי דיווח כי האזרח הבריטי שהצטרף לדאע"ש והוציא להורג אמריקנים ובריטים נפגע במהלך כינוס סודי בבונקר של מנהיגי המדינה האסלאמית. הממשלה הבריטית אישרה כי התקבלו דיווחים בנושא, אך היא אינה יכולה לאמתם

מכה נוספת לארגון הטרור הרצחני? הממשלה הבריטית הודיעה אמש (שבת) כי קיבלה מספר דיווחים על כך ש"ג'ון מהג'יהאד" - האזרח הבריטי שהצטרף לדאע"ש והשתתף בסרטוני ההוצאה להורג - נפגע בתקיפה אמריקנית מהאוויר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורמי הממשלה הבהירו כי אינם יכולים לאשר את הפגיעה ב"ג'ון", והמידע הראשוני נמצא בבדיקה. על פי הדיווח ב"דיילי מייל" הבריטי, הרוצח האכזרי נכח בפגישה של מנהיגי ארגון "המדינה האסלאמית" בבונקר בעיר העירקית אל-קעים, סמוך לגבול עם סוריה במהלך השבוע שעבר - ואז הופצץ אתר המפגש מהאוויר.

כמו כן דווח כי "ג'ון" הועבר לבית חולים באזור א-רקה לאחר המתקפה, בה נהרגו 10 מפקדים מהארגון ונפצעו כ-40. עוד נטען כי מדובר באותה מתקפה בה נפצע על פי הדיווח מנהיג הארגון אבו בכר אל-בגדדי. הדיווח מסמתך על אחת האחיות באזור, שזיהתה את הפצוע כ"הוא שרצח את העיתונאים".

על פי ההערכות במערב, "ג'ון" - ששמו האמיתי הוא עבדל-מאג'ד עבדל בארי, בן 23 ממערב לונדון - אחראי לרציחתם של העיתונאים האמריקנים ג'יימס פולי וסטיבן סוטלוף, ושל העובדים הבריטיים דייויד היינס ואלן הנינג, למרות הטענות נגד אמיתותם של סרטוני ההוצאה להורג.