דיווח בבלגיה: גבר חרדי נדקר ברחוב

על רקע העלייה באירועים האנטישמיים במדינה, נדקר הבוקר גבר חרדי בדרכו לבית כנסת בעיר אנטוורפן. חשוד במעשה נעצר וכבר שוחרר, הרקע למקרה לא ברור. הפצוע הובהל לבית החולים במצב קשה, אך לא נשקפת סכנה לחייו

אילוסטרציה (פלאש 90)

פיגוע דקירה או ניסיון שוד? התקשורת הבלגית מדווחת כי גבר חרדי נדקר בגרונו ונפצע באורח קשה בשעה שהיה בדרכו לתפילה בבית הכנסת בעיר אנטוורפן. הוא הובהל לבית החולים המקומי, שם הצליחו הרופאים לייצב את מצבו. בשלב זה לא נשקפת סכנה לחייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

התקיפה אירעה בשעות הבוקר (שבת), כשעל פי עדויות מהזירה, התוקף שזהותו טרם פורסמה רץ לעבר שני גברים חרדים, דקר אחד מהם ונמלט. כוחות גדולים של משטרה הוזעקו למקום על מנת לאבטח את הרובע היהודי. כעבור זמן קצר נעצר חשוד במעשה ונלקח לחקירה. כעת ינסו בבלגיה להבין האם מדובר בתקיפה על רקע אנטישמי או פלילי.

בדיווחים בכלי התקשורת הבלגיים ציינו את המתיחות בין יהודים לערבים בישראל כמניע אפשרי למקרה. בחודשים האחרונים התרחשו כמה תקריות אנטישמיות במדינה, וקיים חשש כי מדובר בגל שהולך ומחריף.

בחודש מאי האחרון נרצחו ארבעה בני אדם, בהם שני ישראלים, במתקפת טרור במוזיאון היהודי בעיר בריסל. המחבל מהאדי נאמוש, שפתח בירי לעבר המקום ההומה בבני אדם, נמלט מהזירה אך נתפס כעבור מספר ימים כאשר היה בדרכו לצרפת. הוא ממתין כעת למשפטו שנערך בבלגיה.