נחשף: סרטון "הילד האמיץ מסוריה" - מזויף

אחרי שיותר מ-3.5 מיליון בני אדם כבר צפו בסרטון המתעד ילד סורי מחלץ ילדה מירי צלפים באחת מערי המדינה המדממת, נחשף כעת כי מדובר בסרט מבוים שצולם בכלל במלטה. "רציתי להעלות את המודעות לסבל הילדים בעולם", טוען במאי הסרטון

מתוך הסרטון המזויף (יוטיוב)

בתחילת השבוע עלה ליוטיוב סרטון המתעד לכאורה כיצד ילד כבן 8 מציל ילדה מירי צלפים באחת מערי סוריה. אחרי שכמעט 4 מיליון בני אדם צפו בתיעוד המרשים מהקרבות במדינה המשוסעת, נחשף כעת כי מדובר בסרטון המבוים מתחילתו ועד סופו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בתיעוד נראה הילד מדמה את מותו בעקבות פגיעה מירי צלפים, ולאחר מכן קם מיד על שתי רגליו ומסייע לחברתו, ילדה כבת 6, לצאת ממחבואה ולהיחלץ מקו האש. בעקבות הסרטן הפך הילד לגיבור ויראלי ברשת, אך עד היום איש לא ידע מה מקור התיעוד.

היום (שבת) חשפו יוצרי הסרטון, אזרחי נורווגיה, כי הוא צולם בכלל בסט במלטה, בהשתתפות שחקנים מקצועיים - הרחק ממלחמת האזרחים העקובה מדם בסוריה. לטענת היוצרים, הסרטון המזויף נועד להעלות את המודעות לסבלם של הילדים הסורים.

מתוך סט הצילומים

במאי הסרט, לארס קלווברג המתגורר באוסלו, סיפר כי הוא כתב את התסריט הדרמטי לאחר שצפה בדיווחי החדשות המגיעים מהקרבות בסוריה. "רציתי ליצור סרטון שנראה אותנטי על מנת לייצר דיון משמעותי על הילדים התמימים המושפעים מהמלחמה", הסביר קלווסברג. עוד ציין הבמאי הנורווגי כי העובדה שיותר מ-3.5 מיליון בני אדם כבר צפו בסרטון השקרי אינה מפריעה לו.