למה טמנו מאות אוסטרלים את ראשם בחול?

אנשי עסקים בחליפות, לצד תלמידי בית ספר, הגיעו לאחד מחופי הים המפורסמים במדינה למען מטרה אחת – לחפור בורות ולהכניס אליהם את ראשיהם. המעשה המוזר, שבו לקחו חלק מאות בני אדם, בא במחאה על חוסר נכונותה של הממשלה להתייחס לסוגיית שינויי האקלים

מחאה מקורית בחוף המפורסם באוסטרליה: יותר מ-400 בני אדם הגיעו אתמול (חמישי) לחוף בונדי בסידני ועמלו על חפירת בורות בחול, שלתוכם הכניסו את ראשיהם בצעד הפגנתי נגד מדיניות הממשל. לטענת המפגינים, הממשלה טומנת את ראשה בחול כשהיא מתעלמת משינויי האקלים הקיצוניים ומהסכנות הטמונות בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאות מפגינים ובהם אנשי עסקים בחליפות מהודרות, תלמידי תיכון ואף ילדים קטנים הצטרפו להפגנה הלא שגרתית שהתארגנה לאחר שהממשלה האוסטרלית הביעה את חוסר נכונותה להעלות את נושא האקלים על סדר יומה של פסגת ה-G20, ועידת המדינות המתועשות, שתתכנס היום בעיר בריסביין.

ההתעלמות של ראש הממשלה טוני אבוט מנושא האקלים הרגיזה את האוסטרלים במיוחד, לאור העובדה כי רק לפני יומיים הכריזו ארצות הברית וסין על התחייבותם לפעול במרץ על מנת להפחית את פליטת גזי החממה במדינותיהם.

"העובדה כי מדיניות הממשלה משאירה את אוסטרליה בפיגור גדול כל כך לעומת שאר העולם המתקדם היא פשוט מביכה", אמר ג'סטין פילד, אחד המפגינים שגם מתמודד על מקום בפרלמנט האוסטרלי. בחודש יולי האחרון ביטלה ממשלת אוסטרליה את המס שהוטל על פליטת גזי חממה, והפכה למדינה היחידה בעולם שהפכה החלטה קודמת שלה בתחום שינויי האקלים.