"המדינה הטובה בעולם": גרמניה

במשך חמש שנים נשאה ארצות הברית בגאווה את התואר, אך סקר חדש שנערך בקרב 20 אלף בני אדם קובע אחרת. מי עוד בחמישייה הפותחת ואיזו עיר זכתה לתואר "הכי כיפית בעולם"?

המדינה והעיר הכי טובות. ברלין, גרמניה

גרמניה הביסה את ארצות הברית, שנשאה בגאווה את התואר "המדינה הטובה ביותר בעולם" בחמש השנים האחרונות - כך על פי סקר שפורסם היום (חמישי) ומדרג את האומות כפי שהן נתפסות בקרב הציבור ברחבי העולם ודגם 20 אלף בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מיד אחרי גרמניה וארצות הברית ניצבת בריטניה, צרפת במקום הרביעי וקנדה בחמישי. עורכי הסקר גורסים כי הוא משקף את "דעת הקהל העולמית". במהלך המחקר, נתבקשו הנשאלים לדרג 50 מדינות מפותחות ומתפתחות על פי 23 קריטריונים ובהם ייצוא, ממשל, תרבות, אוכלוסייה, תיירות והגירה.

הודחה מהמקום ה-1 אחרי 5 שנים. ארה"ב

"העיר הכי כיפית" אחרי ברלין. לונדון (AP)

"חוזקתה של גרמניה היא בקריטריונים של 'שקיפות הממשל', 'השקעות' ו'שוויון חברתי'", אמר אחד מעורכי הסקר, סימון אנהולט. כמעט במקביל, בסקר אחר שנערך ברשת ובחן 1,800 ערים ברחבי תבל נבחרה ברלין כ"עיר הכי כיפית בעולם". הסיבה: בעיקר בגלל מחירי האלכוהול הנמוכים.

מיד אחריה ניצבת לונדון - שזכתה במקום השני בשל חיי הלילה הסוערים שלה, שכוללים את "המועדונים הטובים ביותר" הופעות המוזיקה הטובות ביותר. למקום השלישי הגיעה פריז.