מנהיג דאע"ש בקלטת: "המתקפה עלינו נכשלת"

אחרי הדיווחים שלפיהם נפגע קשה בתקיפה אווירית של הקואליציה במהלך כינוס של צמרת ארגון הטרור, פורסמה קלטת שמע שבה קורא אבו בכר אל בגדדי לתומכיו: "המשיכו בג'יהאד", ומכריז: "לעולם לא נפסיק להילחם"

אבו בכר אל בגדדי

חי ובועט? ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני דאע"ש מפרסם הערב (חמישי) קלטת שמע בקולו של המנהיג אבו בכר אל-בגדדי, שכינה את המערכה של ארה"ב ומדינות הקואליציה בעירק ובסוריה "כושלת". מדובר בפעם הראשונה שבה נשמע קולו של אל-בגדדי מאז תקיפת מטוסי קרב אמריקנים בכינוס של מנהיגי דאע"ש בעירק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בקלטת השמע קורא אל-בגדדי ללוחמי הארגון להצית "הרי געש של ג'יהאד" מסביב לעולם ומכריז כי "לוחמינו לעולם לא יפסיקו להילחם, גם אם יישאר לנו רק חייל אחד". מומחים אומרים שקלטת השמע נשמעת אותנטית, אך בשלב זה טרם ברור האם הוקלטה לאחר המתקפה האמריקנית או אחריה.

"הציתו את הארץ נגד כל הדיקטטורים", קרא אל בגדדי לתומכיו. "אנו רואים את ארצות הברית ובנות בריתה מועדות בפחד, חולשה, חוסר אונים וכישלון. למרות מסע הצלב שלהם שטוען כי מדובר בקמפיין החזק ביותר, זהו הכישלון הגדול ביותר שלהם".

"הר געש של ג'יהאד" (רויטרס)

בתחילת השבוע אישר דובר דאע"ש, אבו מוחמד אל-עדנאני, כי אל-בגדדי אכן נפגע בתקיפת הקואליציה - אך לא נהרג. שעות ספורות לאחר מכן אישרו גורמים רשמיים בעירק את הפרטים והוסיפו כי סגנו, אבו מוסלם אל-תורכמני, נהרג.

"אנו מרגיעים את האומה האסלאמית - אבו בכר אל-בגדדי חי וקיים, תודה לאל", אמר אל-עדנאני. "התפללו להחלמתו המהירה". הוא גם הוסיף משפט התגרות במערב. "האם אתם חושבים שהח'ליפוּת מגיעה לקיצה במות הח'ליף?", שאל.

בסוף השבוע אחרון דווח כי הקואליציה הבינלאומית למלחמה בארגון הטרור, בהובלת ארה"ב, הצליחה לפצוע קשה את אל-בגדדי, מנהיג דאע"ש, במהלך תקיפה אווירית בעירק. את הדיווח פרסמה רשת חדאת', הנמצאת בבעלות רשת אל ערביה הסעודית.