מה קרה כשהאיש הכי הגבוה בעולם פגש את האיש הכי הנמוך בעולם?

סולטן קוזן מטורקיה וצ'נדרה בהאדור דנגי מנפאל זכו לתהילה עולמית בזכות הגובה החריג שלהם, אך דרכיהם מעולם לא הצטלבו. באירוע מיוחד שנערך בלונדון לרגל יום השנה לספר השיאים של גינס, זכו השניים להיכנס האחד לנעליו של השני

לא בכל יום זוכה העולם לחזות במפגש פסגה כמו זה שהתרחש היום (חמישי) בלונדון - שם נפגשו האיש הגבוה ביותר בעולם והאיש הנמוך ביותר בעולם לרגל יום השנה העשירי לספר השיאים של גינס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הגבר הגבוה ביותר בעולם, סולטן קוזן (31) מטורקיה, שגובהו עומד על 2.51 מטרים, פגש בצ'נדרה בהאדור דנגי (74) - תושב נפאל שגובהו אינו עולה על 55 סנטימטרים. בתצלום המשותף של השניים נאלץ קוזן, שנעזר במקל הליכה בשל גובהו הרב, להתכופף מטה על מנת ללחוץ את ידו של דנגי. המפגש הנדיר נערך על המדשאות ממול לפרלמנט הבריטי ומגדל הביג בן במרכז לונדון.

"הייתי מאוד מסוקרן לראות עד כמה נמוך הוא באמת", סיפר קוזן לאחר הפגישה עם דנגי. "דמיינתי עד לאן יגיע ראשו בהשוואה לרגליים הארוכות שלי. כמובן שלאחר שנפגשנו הבנתי עד כמה הוא קטן".

"מרגש לראות כיצד נראה ההיפך הגמור ממני"

לדבריו, ה"דייט" המשונה היה מדהים, על אף שההתכופפות עד לידו של נמוך הקומה מנפאל הייתה ממש לא פשוטה עבורו. "יש לי בעיה רפואית בברכיים", אמר קוזן. "לכן כשאני עומד זמן רב מדי אני מתעייף במהירות".

לא רק האיש הגבוה ביותר בעולם התרגש מהמפגש המיוחד. "הייתי מאוד מרוצה לאחר שסוף סוף פגשתי את קוזן", אמר דנגי. "זה היה מרגש לראות כיצד נראה ההיפך הגמור ממני".