כדי למשוך נוסעים: יוגדלו הארוחות במטוס

חברת התעופה האוסטרלית קוונטאס היא החברה הראשונה שהופכת את המגמה בה הארוחות בטיסות הולכות ומצטמצמות כדי להפחית את הוצאות החברה, ומגדילה משמעותית את הארוחות שתגיש במחלקת התיירים בטיסות בינלאומיות. הסיבה: היא מאמינה שנוסעים שבעים יעדיפו לטוס איתם ולא עם חברות התעופה המתחרות

תאכלו משהו: קבינה במטוס, ארכיון (חדשות 2)

חברת התעופה האוסטרלית קוונטאס מנסה להילחם בהפסדיה דרך הבטן, והחליטה להגדיל את הארוחות שהיא מגישה במחלקת תיירים כדי למשוך יותר נוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המוביל הלאומי של אוסטרליה סובלת מזה תקופה ארוכה מהפסדים ומצמצום במספר הנוסעים בעיקר בשל תחרות עזה מחברות התעופה מהמפרץ הפרסי ומזרח אסיה, שמציעות טיסות מאוסטרליה לבסיסיהן ומשם טיסות המשך כמעט לכל מקום בעולם, במחיר שהוא לרוב זול יותר מזה שקוונטאס מציעה.

עיתון הגארדיאן הבריטי מדווח כי כחלק מהניסיון להשיב לעצמה חלק מהלקוחות שאיבדה, הציגה החברה תפריט חדש בטיסות בינלאומיות, תפריט הכולל ארוחות גדולות יותר ב-50% בהשוואה לארוחות הקיימות, מגוון גדול יותר של מנות והגשה של ארוחות מלאות וחמות גם בטיסות קצרות יותר, בהן עד עכשיו הוגשו כריכים וחטיפים בלבד.

מנכ"ל החברה אלן ג'ויס אמר כי החברה מתמקדת בשיפור הארוחות שלה כחלק משינוי כולל, שיהפוך אותה לחברה עם האוכל המשובח ביותר במחלקת תיירים מבין החברות הבינלאומיות. למרות שהארוחות יעלו לחברה יותר, היא לא תגבה תשלום נוסף עליהן. הנוסעים יוכלו לבחור מבין שלוש מנות עיקריות על הסיפון, ומי שמזמין מנה מראש לפני הטיסה באינטרנט יוכל לבחור מבין ארבע מנות אפשריות. בטיסות פנים באוסטרליה, שם המתחרות שלה לא מגישות ארוחות מלאות - לא יהיה שום שינוי.

המהלך של קוונטאס הוא הפוך לתהליך שעבר עולם התעופה בעשור האחרון: חברות רבות, במיוחד בארה"ב, הפסיקו לחלק ארוחות בטיסותיהן וכדי לחסוך בעלויות, החלו לחלק כריכים או חטיפים בלבד. בחברות האמריקניות ובחלק מהחברות המוזלות, לא מוגש לנוסעים דבר זולת שתייה קלה, ויש צורך לרכוש כל דבר נוסף.