צפו: העולם מדווח על הולדת הנסיכה

הדיווחים על הולדת בתם של וויליאם וקייט חצו שפות ויבשות וכך גם הברכות והאיחולים לבית המלוכה ולעם הבריטי. הדוכסית החדשה כבשה את כותרות המהדורות במדינות רבות - ועכשיו שואלים כולם איך יקראו ליורשת העצר?

לידת הדוכסית הבריטית גרמה להתרגשות לא רק באנגליה, אלא בעולם כולו: פוליטיקאים ומנהיגים משלל מדינות, כולל ראש הממשלה נתניהו, שיגרו ברכות לעם הבריטי ולוויליאם וקייט לרגל הולדת הנסיכה החדשה והדיווחים בתקשורת חצו שפות ויבשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו שלח אמש איגרת ברכה לראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון שבה כתב: "בשם ממשלת ישראל, קבל בבקשה את ברכותי, מעומק הלב, על הולדת הנסיכה. מיליונים ברחבי העולם ובכלל זה בישראל שותפים לאושר אותו חשים היום בני העם הבריטי. אנא מסור את איחולי החמים להוד מעלתה המלכה, להורים הגאים ולכל המשפחה המלכותית".

נשיא ארה"ב ברק אובמה בירך בשם העם האמריקני: "אנו מאחלים לדוכס והדוכסית ובנם ג'ורג' שמחה ואושר לאור הצטרפותה של חברה חדשה למשפחה".

כמו בבריטניה, גם באוסטרליה, בקנדה ובניו זילנד רואים בנסיכה הרביעית בסדר היורשים לכתר. גם הפוליטיקאים הבריטים שיעמדו לבחירות עוד ארבעה ימים ניצלו את הלידה כדי להוכיח נאמנות לסמל הבריטי.

עכשיו שואלים כולם איך יקראו לתינוקת המלכותית. על פי סוכנויות ההימורים, השמות המובילים הם שרלוט ואליס, כשגם השמות אוליביה, אליזבת' וויקטוריה מוזכרים. רבים טוענים שהשם דיאנה עשוי להופיע כשם אמצעי.