מחבל מתאבד התפוצץ בבית ספר בניגריה: עשרות תלמידים נהרגו

הטרור שב ומרים את ראשו בניגריה שבמערב אפריקה: מחבל מתאבד הגיע בשעות הבוקר לבית ספר בצפון המדינה - ופוצץ את עצמו בלב המבנה. עשרות תלמידים ומורים נהרגו במתקפה האכזרית. החשוד העיקרי העומד מאחורי המעשה: ארגון הטרור בוקו חראם, האחראי לחטיפתן של מאות תלמידות

עומד מאחורי הפיגוע? מנהיג בוקו חראם (AP)

מתקפת טרור בלב בית הספר: מחבל מתאבד לבוש כתלמיד פוצץ את עצמו היום (שני) בבית ספר בצפון מזרח ניגריה והרג עשרות, ביניהם תלמידים רבים. על פי הדיווחים בסוכנויות הידיעות, לפחות 48 בני אדם נהרגו ועוד 79 נפצעו בפיצוץ העז שזעזע הבוקר את העיר פוטיסקום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ספרתי את הגופות, רובן של תלמידים או מורים, יש שם עשרות הרוגים", סיפרה אחות בבית החולים בעיר לתקשורת במדינה. מורה ששרדה את הפיצוץ, מרים איברהים, סיפרה לסוכנות הידיעות רויטרס ש"המחבל התלבש כתלמיד והתפוצץ בשעה שבה התלמידים הגיעו לבית הספר".

אף ארגון עדיין לא נטל אחריות לפיגוע המחריד, אבל על פי החשד, ארגון "בוקו חראם" שמתנגד ללימוד של תכנים "מערביים" במוסדות החינוך במדינה ושרואה בהוראת בנות חטא, הוא החשוד העיקרי בביצוע המעשה. הארגון מנהל בחמש השנים האחרונות מאבק אלים ופושע נגד כל מי שאינו שותף לאמונות המוסלמיות-קיצוניות בהן הוא מחזיק.

החשש: ארגון הטרור יהפוך את ניגריה למדינה איסלאמית

מאות ניגרים, רבים מהם תלמידים או תלמידות, נשבו בעבר בידי הארגון. אלפים אחרים מתו בעימותים או בפלישות של הארגון ביישובים נוצריים או כאלה שאינם מוכנים לסור למרותו האיסלאמית הקיצונית.

בית ספר בניגריה. ארכיון (חדשות 2)

הממשל בניגריה, מדינה מערב אפריקנית עשירה בנפט, רואה היום בארגון איום ממשי לקיומה - וישנו שם חשש אמיתי מניסיון הקיצונים להפוך את ניגריה למדינת איסלאם. לאחרונה, סירב הארגון להצעה לכונן הפסקת אש עם אנשי הממשל - הפוגה שנועדה לשחרר את מי שנשבה בידי הארגון, בהם תלמידות בית הספר שנחטפו בחודש מאי האחרון.