צפו: אופניים על טיל שברו שיא עולם במהירות

רוכב אופניים מצרפת חיבר לאופניו שלוש רקטות - ושבר את שיא העולם במהירות: הוא רכב במהירות של 333 קילומטרים לשעה על מסלול מרוצים ואפילו עקף בדרך מכונית פרארי

חיבר רקטות לאופניים - וטס במהירות עצומה: האנשים שחלפו בסמוך למסלול המירוצים בלה קסטלה שבדרום צרפת, שפשפו את עיניהם בתדהמה. מצמוץ אחד - והאיש המכנה את עצמו "רוקט מן", חלף על פניהם במהירות עצומה - על אופניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הצעיר הצרפתי פרנסואה גיסי הצליח לשבור אמש (ראשון) את שיא העולם במהירות לאופניים. אלא שלא מדובר באופניים שיש כמעט לכל אחד בבית. גיסי חיבר לאופניים שלוש רקטות, שפשוט העיפו אותו על המסלול במהירות אדירה. למעשה, הוא הצליח לעבור 402 מטרים בפחות משבע שניות והאיץ את מהירותו על אופניו ל-333 קילומטרים לשעה, 5 שניות בלבד אחרי שיצא לדרך.

האיש שתכנן את אופני הבזק, פול ריצ'ארד, חיבר מצלמה לכידון של האופניים ולחלקם האחורי - כזו שתיעדה את הרגעים בהם ה"סופר-אופניים" חלפו במהירות על המסלול ועקפו אפילו מכוניות ספורט של פרארי.

גיסי שבר את השיא שהוא עצמו קבע במאי שנה שעברה, עם אותם האופניים, אז הוא הגיע למהירות של 263 קמ"ש. עם זאת, לא ברור אם גיסי ייכלל במהדורה הבאה של ספר השיאים של גינס: רוכבים רבים טוענים שאי אפשר להכתירו כאיש ששבר את שיא המהירות על אופניים, בגלל שהאופניים עליהם רכב, הם למעשה שני גלגלים שחוברו לרקטות.