הדוכסית קייט הציגה לעולם את התינוקת. הנסיך וויליאם: "מאושר מאוד"

שמחה בממלכה: הדוכסית קייט מידלטון הגיעה לביה"ח סנט מארי יחד עם בעלה הנסיך וויליאם. כעבור 4 שעות הודיע ארמון קנסינגטון: זו בת!. משקלה: 3.7 ק"ג. צפו ברגע ההכרזה והצגת התינוקת

אלוהים, נצור את הנסיכה החדשה: הדוכסית מקיימברידג' קייט מידלטון ילדה אתמול (שבת) בת, לאחר כארבע שעות בחדר הלידה - שתהיה יורשת העצר הרביעית. קייט הועברה הבוקר לבית החולים סנט מארי בלונדון והארמון בקנסינגטון דיווח כי הלידה עברה בשלום והתינוקת נולדה במשקל 3.700 ק"ג. 

הנסיך וויליאם יצא ואמר לעיתונאים הרבים שהתגודדו מחוץ לבית החולים כי הוא "מאושר מאוד". זמן קצר לאחר מכן הוא שב למוסד הרפואי עם בנו ג'ורג', בן שנה וחצי. אתמול סמוך לשעה 20:15 (שעון ישראל) יצאו קייט ו-וויליאם מבית החולים והציגו לעולם את התינוקת - ולאחר מכן עזבו את המוסד הרפואי. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבת החדשה, ששמה טרם פורסם, תהיה הרביעית בתור לרשת את המלוכה, אחרי הסב צ'ארלס, האב וויליאם והאח ג'ורג' לואי. הדוכסית הועברה לאגף פרטי בבית החולים סנט מארי שאליו הגיעה ברכב יחד עם הנסיך וויליאם. מדובר באותו מוסד רפואי שבו נולד בנה בכורה ג'ורג' ובו הגיח לאוויר העולם גם הנסיך וויליאם.

קריאות שמחה מחוץ לבית החולים. קמרון: "מאושר בשבילם"

הלידה התרחשה כבר בשעה 08:34 (שעון לונדון), אך ההודעה לתקשורת התעכבה מעט מכיוון שוויליאם וקייט רצו לבשר בעצמם למשפחה. קריאות שמחה נשמעו מחוץ לבית החולים והמלכה אליזבת והנסיך צ'ארלס מסרו שהם "מאושרים".

דייויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה, הגיב על הבשורה: "איחולים לדוכס ולדוכסית - אני מאושר בשבילם". בבריטניה מהמרים כבר זמן רב על מין ושם היילוד: עבור בת, השמות הנפוצים בהימורים הם אליזבת על שם המלכה, שרלוט וויקטוריה. 

קייט, בת 33 ו-וויליאם, בן 32, שהכירו באוניברסיטת סנט-אנדרוז הסקוטית בה למדו, נישאו בטקס רשמי ומפואר בכנסיית ווסטמינסטר ב-2011. ב-2013 נולד בנם הבכור לואי ג'ורג'.

בא לבקר את האחות. ג'ורג' (רויטרס)

(sky news)

ההכרזה על הלידה: בטוויטר

ההכרזה על הלידה, אגב, הופיעה הפעם בטוויטר: הזוג המלכותי קייט וויליאם הודיעו כי החליטו לשנות את המסורת ואמרו טרם הלידה כי הם מתכננים לבשר את החדשות לראשונה ברשת החברתית "כי זו המאה ה -21", לדבריהם.