בריטניה מתרגשת: הדוכסית קייט בחדר לידה

בדרך ליורש נוסף - או יורשת: קייט מידלטון ובעלה וויליאם עומדים לחבוק בשעות הקרובות נסיך או נסיכה חדשים. קייט אושפזה הבוקר בבית חולים בבריטניה, והארמון המלכותי הודיע כי "היא החלה בתהליך הלידה"

קייט וויליאם בדרך לילד נוסף (רויטרס)

מצפים ללידה המלכותית השנייה של וויליאם וקייט: הבוקר (שבת) הועברה הדוכסית קייט מידלטון לבית חולים בבריטניה, והארמון הודיע כי קייט "נכנסה לתהליך לידה". רבים בבריטניה ציפו ליום הזה, ומקווים לדעת כבר בשעות הקרובות האם מדובר ביורש או יורשת עצר. הארמון בקנזינגטון הודיע כי הדוכסית נמצאת "בשלבים ראשונים של לידה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התינוק החדש יהיה הרביעי בתור לרשת את המלוכה, אחרי הסב צ'ארלס, האב וויליאם והאח ג'ורג' לואי בן השנה וחצי. התקשורת בבריטניה מדווחת שהדוכסית הועברה לאגף פרטי בבית החולים "סנט מארי'ס", אליו הגיעה ברכב יחד עם הנסיך וויליאם. מדובר באותו בית חולים בו נולד בנה בכורה ג'ורג' ובו נולד גם הנסיך וויליאם.

דייויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה, הגיב לבשורה על הגעתה של קייט לחדר הלידה. "מיטב איחוליי לדוכסית מקמברידג' קייט שיולדת את ילדה השני היום - כל המדינה מאחלת לה מזל טוב", כתב בחשבון הטוויטר שלו.

בבריטניה מהמרים כבר זמן רב על מין ושם היילוד: אם ייוולד בן, סוכני ההימורים בממלכה מהמרים שהוא ייקרא ג'יימס או ארתור, ואם זו תהיה בת – אליזבת על שם המלכה, שרלוט וויקטוריה. קייט בת ה-33 ווויליאם בן ה-32 הכירו באוניברסיטת סנט-אנדרוז, ונישאו בטקס רשמי ומפואר בכנסיית ווסטמינסטר ב-2011. ב-2013 נולד בנם הבכור לואי ג'ורג'.

ההמלוה מחוץ לבית החולים, היום

ההכרזה על הלידה: בטוויטר

ההכרזה על הלידה, אגב, תופיע הפעם בטוויטר: הזוג המלכותי קייט וויליאם החליטו לשנות את המסורת והם מתכננים לבשר את החדשות לראשונה ברשת החברתית "כי זו המאה ה -21", לדבריהם.

חסידי הכתר יוכלו לגלות גם את מינו של הצאצא בחשבון #royalbaby בטרם ההודעה הרשמית החתומה על ידי רופאי משפחת המלוכה, שמוצגת בדרך כלל על כן ציור בשערי הארמון - כמו בהולדתו של הנסיך ג'ורג' שנולד ב -22 ביולי 2013. "רצינו לשמור גם על החלק התיאטרלי של ההודעה. זה די חשוב לנו שזה נעשה כמו שצריך עם התואר והכבוד שהאירוע דורש", אמר דובר הארמון לאחר לידתו של הנסיך ג'ורג '."זו לידתו של ילד שיהיה בקו לכס המלוכה. זה אירוע נדיר וזה נחמד להיות מסוגל לעשות את זה עם כמה קדימות היסטוריות", הוסיף הדובר.  בינתיים, מי שעוקב באלפי עיניים אחר חשבון הטוויטר המלכותי הם עובדי סוכנויות ההימורים שיעבירו כספים למי שיפגע בתאריך הלידה, במין הילוד ואף בשם התינוק.

בבאקינגהאם ממתינים להודעות הרופאים. ארכי (רויטרס)