ניגריה: חילוץ נוסף של נשים מהשבי

מכה נוספת ל"בוקו חראם": לאחר שמוקדם יותר השבוע חולצו 400 נשים ונערות משבי ארגון הטרור, אמש חולצו יותר מ-200 שבויות נוספות מיער הנמצא תחת שליטת "בוקו חראם". למרות התקוות, הרשויות מדווחות כי ככל הנראה הבנות ששוחררו אינן חלק מהבנות שנחטפו לפני כשנה מבית ספרן

הנשים ששוחרו מהשבי.אתמול (רויטרס)

צבא ניגריה הודיע אמש (שישי) כי הצליח לשחרר 234 נשים וילדות משבי ארגון הטרור "בוקו חראם". הנשים חולצו מיער סמביסה הידוע כמעוז של לוחמי הארגון. הרשויות מדווחות כי טרם ברור אם הבנות שחולצו הן חלק מבנות "צ'יבוק" שנחטפו לפני כשנה וגורלן אינו ידוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מוקדם יותר השבוע חילץ צבא ניגריה כ-450 נשים ונערות נוספות בשעה שנכנס ליערות בצפון-מזרח המדינה בחיפוש אחר מחנות של "בוקו חראם". השבויות הצטרפו לבנות שחולצו השבוע על מנת שיכולו להיבדק ולהיחקר על שעברו בשבי. הרשויות במדינה מדווחות כי יותר מ-2,000 נשים ונערות נחטפו על ידי ארגון "בוקו חראם" מאז השנה שעברה.

בחודש אפריל בשנה שעברה נחטפו למעלה מ-200 תלמידות בבית הספר בניגריה באזור צ'יבוק בידי ארגון הטרור האסלאמי, שפירוש שמו הוא "חינוך מערבי הוא חטא". באותם ימים התפתחה מחאה עולמית הקוראת לשחרורם. נשים רבות ומשפיעות הופיעו כשהן מחזיקות שלט שעליו נכתב "החזירו את הנערות".

המחאה לשחרור הבנות שנחטפו בשנה שעברה (sky news)

ארגון הטרור הרצחני בוקו חראם, שלאחרונה נשבע אמונים לדאע"ש, אמר כי בכוונתו להחזיק בנערות עד שאנשיו הכלואים בבתי הסוהר במדינה ישוחררו. גם מספר מקרים קודמים דווח על שחרור הנערות - אך הדבר התגלה כדיווח כזב.