חג הפועלים: הפגנות סוערות בעולם

בעוד שבישראל ציינו את חג הפועלים בהפגנה שקטה יחסית, במקומות אחרים נאלצו כוחות הביטחון להתערב. בטורקיה המשטרה השתמשה בגז מדמיע ובזרנוקי מים כנגד אלפי מפגינים שניסו לחסום את כיכר טקסים המפורסמת

חג הפועלים, אחד במאי, צוין היום ברחבי העולם בשורה של הפגנות, שחלקן הפכו לסוערות ביותר: בתל אביב קיימו פעילי חד"ש, מרצ והמפלגה הקומוניסטית הישראלית צעדה שהחלה בכיכר רבין והסתיימה בעצרת ברחבת הסינמטק תחת הכותרת "זה או אנחנו או ההון", כשהם קוראים לא לעבודה קבלנית, כן לאיגודי עובדים ולא לפגיעה בזכות לשביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אך בעוד שההפגנה בישראל עברה בשקט, במקומות אחרים בעולם כוחות הביטחון נאלצו להתערב. בטורקיה המשטרה השתמשה בגז מדמיע ובזרנוקי מים כנגד מפגינים שהחלו להתפרע וליידות אבנים ובקבוקי תבערה לעברם. כמו כן כעשרת אלפים שוטרים הוזעקו בכדי להדוף בכוח מפגינים שניסו להגיע אל כיכר טקסים המפורסמת.

מפגינים בת"א, היום


בפריס, שלוש נשים חשופות חזה שיבשו את נאום האחד במאי של מנהיגת הימין הקיצוני במדינה, מארין לה פן. לפני שהחלה את נאומה, שלוש הנשים נצפו על מרפסת סמוכה כשהן מצדיעות במועל יד וצועקות "דיי לפאשיזם", סיסמה שנכתבה גם על גופן החשוף. הנשים פונו בכוח על ידי כוחות המשטרה במקום.בין המקומות בהם עברו ההפגנות באפן רגוע יותר נמצאת רוסיה, בה עשרות אלפי מפגינים צעדו בגשם לאורך הכיכר האדומה בבירה מוסקבה, כשהם מנופפים בדגלים כחולים התומכים במפלגה הגדולה בקרמלין, ואינם מעבירים כמעט ביקורת על הנשיא ולדימיר פוטין.