פוליטיקאי טורקי לדוברת האמריקנית: "בלונדינית מטומטמת"

ראש עיריית אנקרה תקף את דוברת מחלקת המדינה בשורה של ציוצים אלימים. "היא בלונדינית מטומטמת", אמר על רקע שתיקת הממשל האמריקני לנוכח המהומות בבולטימור. בתגובה צבע שגריר ארה"ב בטורקיה את שיערו: "כולנו בלונדינים"

מארי הארף, ארכיון (סוכנות הידיעות הסינית)

תקרית דיפלומטית חריגה נרשמה בין טורקיה לארה"ב: מליא גוקסק, ראש העיר אנקרה, יצא אמש במתקפה חריפה נגד דוברת מחלקת המדינה האמריקנית מארי הארף על רקע המהומות בבולטימור. בסדרת ציוצים אלימים שפרסם בטוויטר כינה הפוליטיקאי הטורקי הבכיר את הדוברת האמריקנית "בלונדינית מטומטמת", וזאת בגלל השתיקה היחסית של הממשל לנוכח המהומות המשתוללות בעיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

ראש העיר, המכהן בתפקידו מאז שנת 1994 ונחשב לאישיות בכירה בארצו, פצח בדברים בעקבות פרסום בעיתון טורקי שהזכיר את הביקורת של הממשל האמריקני בטורקי במהלך מהומות שהתרחשו בעבר ודוכאו באלימות. גוקסק פרסם ציוץ שבו נראית תמונה של שוטרים אמריקנים מכים צעיר שחור במהומות כשהוא כותב: "איפה את, שמאשימה את טורקיה בשימוש בכוח לא פרופורציונלי?".

גם הוא צהוב: שגריר ארה"ב בטורקיה (אינסטגרם)

בתקשורת האמריקנית לא נשארו אדישים לתגובה הסקסיסטית של הפוליטיקאי הטורקי, והזכירו כיצד תבע משפטית מאות אנשים שמתחו עליו ביקורת באותה פלטפורמה ממש - טוויטר. מי שעוד יצא להגנתה של הדוברת האמריקנית הוא שגריר ארה"ב בטורקיה שלאות סולידריות החליט לצבוע את שיערו לצהוב. "כולנו בלונדינים", כתב השגריר בפוסט שהעלה לאינסטגרם.

הארף עצמה נשאלה על המתקפה שספגה מראש עיר הבירה הטורקית וסירבה להתייחס לכך. "לא אכבד את דבריו בתגובה", אמרה הדוברת האמריקנית המוערכת.