חמינאי: "הפתרון היחיד לעימות עם ישראל – חימוש הגדה המערבית"

האיש החזק באירן, המנהיג העליון עלי חמינאי, קורא לחמש את הגדה המערבית מאחר וזהו האמצעי היחידי להתעמת עם משטר "ברברי" כמו זה שבישראל. הוא טוען כי צריך לחזור על המודל של חימוש רצועת עזה

האיתוללה חמינאי, ארכיון (רויטרס)

מנהיגה הרוחני של אירן האיתוללה עלי חמינאי כתב הלילה בחשבון הטוויטר שלו כי "האמצעי להתעמת עם ישראל הוא חימוש הגדה המערבית". בכך, מאותת חמינאי כי אירן לא תפסיק לנסות לחמש את החמאס גם בגדה המערבית, כפי שהיא עושה בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת


"האמצעי היחיד שאיתו אפשר להתעמת עם משטר ברברי כמו ישראל הוא חימוש הגדה המערבית, בדיוק כמו ברצועת עזה", צייץ הלילה המנהיג העליון של אירן. הדברים נכתבים גם על רקע סיומו של מבצע צוק איתן, במהלכו הושמד חלק ניכר מהתחמושת של החמאס בעזה - אבל גם לאור המבצע של הצבא המצרי שנועד לנתק את החמאס מאספקת הנשק שמגיעה אליה מסיני.

הדברים נכתבים רק ימים בודדים לפני סיום המועד שהוקצה לאירן להגיע להסכם על תכנית הגרעין שלה עם המעצמות, וההערכה היא כי למרות הפערים בין הצדדים ולמרות הביקורת הקולנית של ממשלת ישראל הסכם כזה אכן ייחתם החודש.

במקביל, דוח חדש של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מעלה כי מאגר האורניום המועשר שבידי אירן נמצא בעלייה. על פי הדוח החשאי המאגר האירני של גז אורניום המועשר בדרגה נמוכה עלה ב-8% בחודשיים האחרונים ועומד כעת על 8.4 טונות. באירן ממשיכים להתעקש כי האורניום נועד להפעלת תחנות כוח גרעיניות בלבד.

במסגרת הסכם הביניים שנחתם עמה בשנה שעברה הסכימה אירן לעצור את העשרת האורניום לדרגה גבוהה. עם זאת, מומחים במערב חוששים כי במצבה הנוכחי, אירן תוכל "לפרוץ" לפצצה בתוך חודשים ספורים. בארצות הברית מקווים שהסכם עם אירן יאריך את זמן ההגעה לפצצה לשנה לפחות.