מקסיקו: נמצאו גופות 43 הסטודנטים

ממשלת מקסיקו ממתינה לתוצאת בדיקות ה-די.אן.איי של הגופות על מנת לאשר סופית כי הגופות החרוכות שנמצאו בשקיות אשפה, הן של 43 הסטודנטים שהוגדרו נעדרים כבר לפני כחודש וחצי. במקביל נעצרה כנופיית עבריינים החשודה בביצוע המעשה

לאחר חיפושים ארוכים אותרו גופתיהם של 43 הסטודנטים להוראה שנעלמו בסוף חודש ספטמבר בעיר איגואלה שבמקסיקו. שלושה חברי כנופיית פשע, הודו כי הם אלו שחטפו ורצחו את הסטודנטים. בתום החקירה הממושכת נעצרו גם 12 שוטרים, ראש העיר לשעבר ורעייתו, בחשד למעורבות בחטיפה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התובע הכללי במדינה חסוס מוריליו אמר כי השלושה הודו בחקירתם כי חטפו, רצחו והציתו את הסטודנטים במזבלה סמוכה לעיר - כשחלקם עודם בחיים. לאחר ביצוע המעשה, הם השליכו את גופתיהם לנהר שבמחוז גואררו הסמוך למקום בו נראו הסטודנטים בפעם האחרונה, בתאריך ה-26 בספטמבר, כאשר היו בעימות עם המשטרה המקומית.

בנוסף למעצרם של חברי הכנופיה גם 12 שוטרים מקומיים, ראש העיר לשעבר ורעייתו, נעצרו בחשד למעורבות בתכנון היעלמותם של הסטודנטים. הממשלה המקסיקנית עדיין ממתינה לתוצאות ה-די.אן.איי של עצמות הגופות על מנת לקבל זיהוי וודאי של הנרצחים. אולם התובע הכללי טוען כי יהיה מאוד קשה לזהות את הקורבנות וזאת מאחר שהגופות נשרפו במשך שעות ארוכות.

בשל העובדה כי למשטרת מקסיקו לקח זמן רב יחסית לפתור את התעלומה, התעוררה תנועת מחאה רחבה במדינה. המפגינים התקוממו בעיקר משום שנחשף הקשר המדאיג בין כנופיות פשע, המשטרה והפוליטיקאים המקומיים. בנוסף, על פי סוכנות הידיעות איי.פי, המקרה העלה לסדר היום את מצבה העגום של מקסיקו בכל הנוגע לכלכלתם של האזרחים וביטחונם האישי. לפי נתונים שהציגה הסוכנות כתוצאה מהפשע המשתולל במדינה, נהרגו משנת 2007 כ-100 אלף בני אדם במקסיקו.