צלם בא לתעד אירוע ירי - והפך לחלק מהסיפור

פיטר סטיר, צלם חדשות אוסטרלי, היה בדרכו לסקר אירוע ירי, כשמצא את עצמו בלב הדרמה אותה ביקש לתעד. בסיום המרדף ועם לכידת היורה, סיכם סטיר כי היה זה יום אותו לא ישכח במהרה. כך זה נראה

צלם חדשות של רשת טלוויזיה אוסטרלית מקומית מצא את עצמו, שלא מרצונו, בלב דרמה חדשותית מפחידה: תיעוד וידאו מצמרר מראה כיצד פיטר סטיר, שמיהר לשטח כדי לצלם אירוע ירי, הבין עד מהרה כי הוא חלק מאותו אירוע עצמו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

אדם החשוד בירי נמלט מזירת פשע על גבי אופנוע, כשהמשטרה דולקת אחריו. בשלב מסוים עצר החשוד את האופנוע בצד הדרך, וסימן למכונית בה נסע הצלם סטיר לעצור. כאשר זה נענה, הסביר לו החשוד כי הוא האדם אותו מחפשת המשטרה. תוך כדי התייפחויות אמר לו כי הוא רוצה להסגיר את עצמו.

סיום המרדף. (רויטרס)

"הוא אמר לי שיש לו סיפור בשבילי", שחזר סטיר. "אמרתי לו: 'כדאי שתמהר כי אני בדרך לזירת ירי'. הוא ענה לי 'אני הוא היורה, חבר'". לדברי סטיר, היורה הביע חרטה על המעשה. "הוא נתן לי את האקדח ביד, בכה ואמר שהוא רוצה לספר את הסיפור שלו למצלמה".

בשעה שהיורה שחזר את מעשיו מול המצלמה, שמר סטיר על קור רוחו וצלצל למשטרה תוך כדי צילום. את האקדח הניח במושב הקדמי של מכוניתו. אך ברגע בו סיים את השחזור, קפץ היורה לתוך הרכב ונמלט מהמקום, תוך כדי שהוא מכוון את האקדח לעבר סטיר, ככל הנראה ברגע בו הבחין בכוחות המשטרה המתקרבים.

"הוא אמר שיש לו סיפור בשבילי". (רויטרס)

המרדף אחר כלי הרכב של ערוץ החדשות נמשך עד שהנהג התנגש בעמוד. משם נמלט היורה ברגל עד שנעצר על ידי המשטרה המקומית. סטיר סיפר מאחר יותר שאת היום הזה הוא לא ישכח במהרה.