דיווח: "אובמה שלח מכתב חשאי לחמינאי"

העיתון וול סטריט ג'ורנל מדווח כי הנשיא האמריקני שלח לפני כחודש מכתב למנהיג העליון של אירן, ובו קשר בין המאבק המשותף של שתי המדינות בדאע"ש לבין המו"מ של אירן והמעצמות על תכנית הגרעין. "גורמים רשמיים בממשל אובמה לא הכחישו את קיום המכתב", נמסר בדיווח

"אובמה שלח מכתב חשאי לחמינאי" (רויטרס)

יחסים דיפלומטיים מאחורי הקלעים? נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, פנה באחרונה במכתב חשאי למנהיגה הרוחנה של אירן, האייתולה עלי חמינאי, ובו הדגיש כי לשתי המדינות אינטרס משותף במאבק בדאע"ש - כך פרסם העיתון "וול סטריט ג'ורנל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, שיגר אובמה את המכתב באמצע החודש הקודם, ובו כתב כי שיתוף הפעולה בין ארצו לאירן במלחמה בחמושי ארגון המדינה האסלאמית בעירק ובסוריה, קשור לעסקה הנרקמת בין אירן לבין המעצמות בנוגע לתכנית הגרעין.

גורמים המעורים בפרטי המכתב הדגישו, כי בממשל אובמה סירבו להתייחס לנושא. עוד נטען כי גורמים רשמיים בממשל לא הכחישו את קיום המכתב כשנשאלו על כך בימים האחרונים על ידי דיפלומטים זרים .

אתמול התייחס אובמה למו"מ עם אירן במהלך מסיבת עיתונאים שכינס בבית הלבן. "אחרי הסנקציות שהפעלנו, האירנים מצמצמים את המצבורים שלהם", אמר אובמה. "אנחנו מבטיחים שלאירן לא תהיה אפשרות לפתח נשק גרעיני שיאיים על בנות ברית כמו ישראל".