הנשיא אובמה: "לרפובליקנים היה לילה טוב אתמול"

הנשיא האמריקני הגיב במסיבת עיתונאים בבית הלבן להפסד המפלגה הדמוקרטית בבחירות האמצע. "אעבוד עבור העם האמריקני ולא עבור דמוקרטים או רפובליקנים", אמר אובמה. עוד הוא התייחס לסוגיית הגרעין האירני: "לא נאפשר פיתוח נשק שיאיים על בנות ברית כמו ישראל"

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הגיב הערב (רביעי) להפסד הדמוקרטים בבחירות אמצע הקדנציה, ולהשתלטות הרפובליקנים על הסנאט. "לרפובליקנים היה לילה טוב אתמול", אמר במסיבת עיתונאים בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

"העם האמריקני שלח מסר, הם מצפים שהנבחרים יעבדו קשה כמותם, הם רוצים שנבצע את העבודה", הוסיף אובמה. "אני מחויב לעבוד למען העם האמריקני, לא עבור דמוקרטים או רפובליקנים, נמצא נושאים שעליהם נוכל לעבוד יחדיו".

נשיא ארה"ב הצהיר כי העבודה המשותפת עם הרפובליקנים תכלול התמודדות עם נגיף האבולה, ועם איום ארגון המדינה האסלאמית. "אני עדיין מאמין שאנו לא רק כחולים או אדומים, אנחנו מאוחדים ומוכנים לנוע קדימה", הדגיש. "כולנו מסכימים שיש צורך ליצור מקומות עבודה, לשפר את התשתיות, לשנות את מערכת המסים, לשפר את העסקים ברחבי העולם, להשקיע בחינוך".

אובמה התייחס גם למשא ומתן של המערב עם אירן. "אחרי הסנקציות שהפעלנו, האירנים מצמצמים את המצבורים שלהם", אמר. "אנחנו מבטיחים שלאירן לא תהיה אפשרות לפתח נשק גרעיני שיאיים על בנות ברית כמו ישראל".

"הממשל לא מצליח למשול". מקונל. (רויטרס)

"הממשל לא מצליח למשול"

בחירות האמצע העניקו למפלגה הרפובליקנית שליטה בקונגרס ובסנאט, לראשונה מאז שנת 2006. המשמעות היא שממשל אובמה לא יצליח להעביר את החוקים שברצונו להעביר.

"הממשל לא מצליח למשול", אמר מיטש מקונל, מנהיג הרוב הרפובליקני ויו"ר הסנאט המיועד בנאום הניצחון שלו. "צריך לתקן את הסנאט, והדבר הראשון שאעשה זה לחזור ולגרום לו לעבוד". מקונל הוסיף כי אם יוכל, יפעל יגרום ליוזמת הבריאות של אובמה (ObamaCare) להיעלם.

"ביום שישי אני נפגש עם הנשיא ונדון, בין השאר, בהתמודדות עם איום האבולה, במצב בסוריה וכמובן גם בנושא אירן", הוסיף מקונל, והביע תקווה שהרפובליקנים יוכלו לעבוד עם הנשיא. "הוא אמר שיעבוד אתנו, עכשיו אנחנו צריכים להמתין ולראות אם כך יהיה".