חבר האסיפה הלאומית בצרפת: "הכרה בפלסטין דוחה את השלום"

מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי, אומר לחדשות 2 online כי הוא מתכוון להפגש עם ראש ממשלת צרפת ולהביע בפניו זעם על היוזמה של הממשלה לקיים דיון כדי לקדם הכרה במדינה פלסטינית. "אני מוחה על ההחלטה, זו החלטה שפוגעת בתהליך השלום. המשמעות שאנו בצרפת מפרים הסכמים חתומים שפוסלים מהלכים חד צדדיים"

חבר הפרלמנט מאיר חביב, ארכיון (פלאש 90)

התנגדות בצרפת למהלך ההכרה במדינה פלסטינית: חבר האסיפה הלאומית של צרפת מאיר חביב אומר הבוקר כי הוא מתנגד בתוקף לדיון שבסופו אמורים הנבחרים הצרפתים להחליט האם להכיר במדינה פלסטינית. "אני מוחה על ההחלטה , זו החלטה שפוגעת בתהליך השלום במקום לקדם אותו", הסביר בראיון לחדשות 2 הבוקר.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נסער מהיוזמה של המפלגה הסוציאליסטית להכיר במדינה פלסטינית. אני אפגש עם ראש הממשלה ואלס ועם חברי פרלמנט אחרים בניסיון להניא אותם מהדיון הזה". חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי ממפלגת המרכז-ימין UBI שמהווה אופוזיציה למפלגתו הסוציאליסטית של הנשיא הולנד, הסביר את עמדתו: "זה אומר שאנו בצרפת מפרים את ההסכמים שהצדדים חתמו עליהם. על פיהם אין מקום להחלטות חד צדדיות, אם העולם תומך בהחלטות מנוגדות להסכמים זה חמור ביותר.

"הסוציאליסטים רוצים להשיג את התמיכה הפלסטינית והמוסלמית בצרפת אבל כך הם מרחיקים את השלום. אני מזכיר שחברי המפלגה הסוציאליסטית היו חלק מההפגנות התמיכה בחמאס", מזכיר חביב, יהודי דובר עברית שביקר בישראל מספר פעמים.

שר החוץ , לוריין פביוס (AP)
המפלגה השלטת בצרפת, המפלגה הסוציאליסטית מתכוננת להציע לממשלה בקשה להכרה ברשות פלסטינית כמדינה. מדובר בחלק ממהלך רחב יותר במדינות האיחוד האירופי, אחרי ששוודיה כבר הכירה רשמית במדינה פלסטינית וגם הפרלמנט הבריטי הצביע בעד הכרה כזאת, בהצבעה שאינה מחייבת את הממשלה.

"ההצעה היא כלי להגיע להסכם סופי בנוגע לסכסוך הישראלי - פלסטיני" מצוטט בכיר במפלגה שיזם את המהלך לקראת הדיון שיערך היום. שר החוץ לורין פביוס שייקח חלק בישיבה כבר אמר בעבר שצרפת תכיר במדינה פלסטינית בסופו של דבר, אך הוא ביקש לתזמן את המהלך כך שיועיל לתהליך השלום. ההנחה היא כי אם הצעה כזאת תובא להצבעה היא תאושר בקלות, גם בשל שיטת הממשל האזורית בצרפת שגורמת לכך שלמיעוט המוסלמי במחוזות ההצבעה יש כוח אלקטורלי רב, וחבר פרלמנט שיתנגד להכרה במדינה פלסטינית ייתכן וישלם על כך בהדחה בבחירות הבאות.