וושינגטון אמרה כן למריחואנה

הבירה הולכת בדרכן של כמה מדינות בארה"ב ומתירה שימוש חוקי בסמים קלים. ברוב של 68% מול 29% אישרו תושבי וושינגטון היתר להחזקה של מריחואנה לשימוש עצמי. זאת, אחרי מאבק ארוך שנים והתנגדות נחרצת של מחוקקים וארגונים פרטיים

תושבי הבירה הצביעו בעד סמים חוקיים (The Joint Blog)

האווירה בוושינגטון, בירת ארה"ב, עומדת להשתנות בשבועות הקרובים ולא רק בגלל ההשתלטות של המפלגה הרפובליקנית על בתי הקונגרס: תושבי העיר, שהצביעו אתמול עבור מועמדיהם לבית הנבחרים, נדרשו לתת את קולם ולהכריע גם בשורה של סוגיות ויוזמות שעמדו על הפרק ובהן הפיכת השימוש במריחואנה לחוקי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המצביעים אמש ברחבי ארה"ב לא בחרו רק את נציגיהם לבית הנבחרים ולסנאט, אלא בחרו גם מושלים והכריעו בסוגיות שונות כמו הזכות להאכיל דובים, מיסוי על אלכוהול ולגליזציה של סמים קלים.

"יוזמה 71", שאותה אישרו תושבי הבירה וושינגטון, מתירה החזקה וגידול של מריחואנה, גם לא לצרכים רפואיים. על פי היוזמה, שבה תמכו 68% מהמצביעים, אזרחים בגירים יוכלו להחזיק עד שישה שתילים בביתם לשימושם העצמי או עד 56 גרם של הצמח - שנגדו מנהלים מחוקיים וגופים פרטיים מלחמת חורמה כבר עשרות שנים.

בניגוד להצבעה בבירה, תושבי פלורידה, רבים מהם קשישים יהודים, דחו הצעת חוק דומה.

וושינגטון הבירה היא לא חלוצה בנושא לגליזציה של סמים בארה"ב. תושבי מדינת קולורדו רשאים להחזיק בביתם מריחואנה ואפילו הלכו שם צעד אחד קדימה, כשאישרו למכור את הסם מתחילת השנה בחנויות. כך נהוג גם במדינת וושינגטון בצפון מערב ארה"ב.