דרמה מול המצלמה: חילוץ בת ערובה בברזיל

אירועי אלימות בדרום אמריקה הפכו בשנים האחרונות לדבר שבשגרה, אך תיעוד מברזיל מאפשר הצצה נדירה לפעולת המשטרה במקום: כוחות הביטחון המקומיים הצליחו להשתלט על אדם שחטף אישה, הצמיד סכין לצווארה ואיים להרוג אותה – כל זאת סמוך לאתרי ממשל מרכזיים. צפו ברגעי הדרמה

המשטרה בברזיליה בירת ברזיל הצליחה לחלץ בשלום אישה שנחטפה על ידי אדם שהחזיק בה במשך דקות ארוכות כבת ערובה, הצמיד סכין לצווארה ואיים להרוג אותה. האירוע כולו הועבר בשידור ישיר וריתק אליו מיליוני צופים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המקרה התרחש סמוך לקריית הממשלה בעיר הבירה, לא רחוק ממבני השלטון המרכזיים של המדינה הדרום אמריקנית. בתמונות ששודרו בתקשורת המקומית, נראה האיש כשהוא אוחז באישה ונצמד למכונית חונה על מנת למנוע את התקרבות השוטרים.

מי ששמרה על קור רוח מרשים הייתה החטופה, שלמרות הסכנה לחייה ניסתה לדבר עם האיש שאחז בה ולהרגיעו. עד מהרה המשא ומתן שהתקיים בינו לבין כוחות הביטחון הסתיים ללא הצלחה, ואלה פתחו לעברו באש באמצעות כדורי גומי. החשוד השתטח על הקרקע והאישה נמלטה בשלום.

לאחר הירי הצליחו השוטרים להשתלט על החשוד, עצרו אותו ולקחו אותו לחקירה. על פי גורמי אכיפת החוק במדינה, האירוע עלול היה להיות חמור עוד יותר, כשהתברר שעוד לפני החטיפה ניסה האיש להיכנס לאחד ממבני הממשלה אך נחסם על ידי המאבטחים במקום.