מצרפת עד ארה"ב: כך סוקר הדרבי הסוער של תל אביב

מעולם התקשורת העולמית לא עסקה בצורה כה נראה נרחבת בכדורגל הישראלי כפי שעשתה ביממה האחרונה, לאחר שערוריית הדרבי התל אביבי בבלומפילד. אתרי חדשות ועיתונים מצרפת ועד ארה"ב סיקרו את אירועי האלימות – והציגו את השפל אליו הגיעה ליגת העל

הדרבי בת"א בכותרות ברחבי העולם (חדשות 2)

לרוב ערוצי התקשורת ברחבי העולם עוסקים בעיקר בליגות הכדורגל באירופה, אך אחרי הביזיון בדרבי התל אביבי אמש (שני), זכתה ליגת העל הישראלי לסיקור בינלאומי נרחב - סיקור שככל הנראה לא זכתה לו מעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונות מהדרבי באצטדיון בלומפילד שפוצץ אתמול מופיעות על מסכים בכל רחבי תבל, אבל הכותרות והמילים המתארות את הנעשה בארץ לא מספקות שום כבוד לכדורגל הישראלי. ה-BBC ציטט את שרת התרבות והספורט לימור לבנת, שהגדירה את אירועי אמש כ'מבישים' ושלא הותירו ברירה אלא לסיים את המשחק".

ב-BBC, כמו גם באתרי חדשות רבים בבריטניה, ציטטו את מנג'ר הפועל תל אביב אייל ברקוביץ', שמוכר במיוחד לקוראים בממלכה אחרי ששיחק במספר קבוצות בריטיות. "זה לא היה כדורגל, זו הייתה מלחמה", צוטט ברקוביץ' באתרים האנגלים. "אני המום ומתבייש בכך שיש לי חלק בכדורגל ביום כזה".

גם תגובתו של יוסי בניון, שמוכר אף הוא לאזרחי בריטניה לאחר ששיחק בין היתר בליברפול ובצ'לסי, זכתה לסיקור בעולם. "אין להם בושה!!", צייץ בניון בטוויטר. "בחיים לא ראיתי משהו כזה, שיפוט שערורייתי".

סיקור המשחק בניו יורק טיימס (חדשות 2)

ה"ניו יורק טיימס": "השופט עורר סערה"

בדיילי מייל הרחיבו על קורות חייו של כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי וכינו אותו "השחקן הישראלי הבינלאומי". בדיילי מייל הוסיפו כי "דמותו של זהבי שנויה במחלוקת בדרבי החם של תל אביב". הכותרת של הידיעה הדגישה את סימן השאלה שמלווה גם אוהדים רבים בישראל. "שופט הוציא את הכוכב של מכבי תל אביב ערן זהבי אחרי שבעט באוהד שתקף אותו", נכתב באתר.

המטרו הצרפתי ציין כי "הדשא באצטדיוני הכדורגל הוא מרחב שמיועד רק לשחקנים, ממש כמו הבימה בתיאטרון". העיתון כתב ש"את האוהדים שעולים על כר הדשא ניתן עוד לסבול, אבל הדרבי הישראלי מראה שמדובר גם בבעיית ביטחון חמורה".

אפילו אתר ה"ניו יורק טיימס", שרוב קוראיו לא מתעדכנים בטבלאות המבקיעים בליגות האירופיות, הקדיש ידיעה לפרשה. "במחצית הראשונה, אוהד ללא חולצה רץ למגרש והחל להכות ולבעוט בערן זהבי ממכבי", נכתב באתר האמריקני. "השניים החליפו מהלומות, לפני שאנשי הביטחון גררו את האוהד החוצה. השופט הוציא כרטיס אדום לזהבי ועורר התפרצות של השחקנים והאוהדים".