גאווה באו"ם: באן וקונצ'יטה נפגשו

לוח הזמנים של מזכ"ל האו"ם באן קי מון בביקורו באירופה כלל מפגש יוצא דופן עם הזמרת קונצ'יטה שסחפה את אירופה בתחרות האירוויזיון לפני חצי שנה, כשמול 180 מיליון צופים הדראג קווין המזוקנת זכתה בגדול וקראה נגד אפלייה וגזענות. רבים מעובדי האו"ם הגיעו לפגישה, ומיד בסיומה הצטלמו עם הזמרת יוצאת הדופן

מפגש הפסגה בוינה, היום (רויטרס)

מזכ"ל האו"ם באן קי מון ידוע כאיש רהוט ומעונב, אפילו מעט יבש, ולכן המפגש שלו עם הזוכה יוצאת הדופן של האירווזיון בווינה משך תשומת לב רבה יותר מהפגישות המדיניות הרגילות שהוא מנהל מדי יום. הדיון בין השניים אמנם היה מחויך, אבל הנושא רציני ביותר: מלחמה באפליה ובחוסר הסובלנות שנתקלים בה חברי הקהילה הלהט"בית בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קונצ'יטה וורסט, דראג קווין מזוקנת מאוסטריה, זכתה השנה באירוויזיון, תחרות הזמר האירופית, שנערכה בחודש מאי. באן אמר כי הזוכה הססגונית הפכה את התחרות "לרגע של זכויות אדם", כשקראה קונצ'יטה אחרי הניצחון שלה לסובלנות ולקבלת האחר.

רבים מהעובדים הצטלמו עם הזמרת (רויטרס)

בשמלה ועקבים גבוהים היא לחצה ידיים עם בכירי האו"ם, בפגישה שמשכה רבים מעובדי בניין האו"ם בוינה שביקשו להצטלם עם הזמרת. "לאפליה אין מקום באו"ם, לכן השוויתי השנה את הזכויות של בני זוג חד מיניים בארגון לאלה של שאר הזוגות", אמר באן עם סיום הפגישה. "כל מי שרוצה כבוד, צריך לכבד את כל האחרים", ענתה קונצ'יטה לבאן.

"מהרגע שהיא זכתה באירוויזיון ידעתי שהיא תהיה כוכבת בכל העולם", אמר באן. לאחר זכייתה, אמרה הדראג קווין: "זה לא ניצחון שלי אלא ניצחון לכל האנשים שמאמינים בעולם ללא אפליה, עולם שמבוסס על סובלנות וכבוד", אמרה קונצ'יטה לאחר זכייתה בחודש מאי.